• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė Vakarams, kad šalis yra techniškai pasiruošusi branduoliniam karui ir kad, jei Jungtinės Valstijos nusiųstų karius į Ukrainą, tai būtų laikoma reikšmingu karo eskalavimu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė Vakarams, kad šalis yra techniškai pasiruošusi branduoliniam karui ir kad, jei Jungtinės Valstijos nusiųstų karius į Ukrainą, tai būtų laikoma reikšmingu karo eskalavimu.

REKLAMA

Iš Sovietų Sąjungos branduolinius ginklus paveldėjusi Rusija turi didžiausias pasaulyje branduolinių galvučių atsargas. Amerikos mokslininkų federacijos (FAS) duomenimis, tai yra apie 5580 tokių kovinių galvučių, praneša „Reuters“.

Iš sukauptų branduolinių galvučių 1710 yra strategiškai dislokuotos: apie 870 ant sausumos balistinių raketų, apie 640 – povandeniniuose laivuose ir galbūt 200 – sunkiųjų bombonešių bazėse.

O tokie skaičiai reiškia, kad Maskva galėtų ne kartą sunaikinti pasaulį.

Oficialūs rusų pranešimai, kokiomis aplinkybėmis branduoliniai ginklai būtų naudojami

2020 m. paskelbtoje Rusijos branduolinėje doktrinoje išdėstytos sąlygos, kuriomis Rusijos prezidentas svarstytų galimybę panaudoti branduolinį ginklą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai būtų atsakas į išpuolį panaudojant branduolinius ar kitus masinio naikinimo ginklus arba į įprastinių ginklų panaudojimą prieš Rusiją, „kai kyla grėsmė pačiam valstybės egzistavimui“, – rašoma straipsnyje.

REKLAMA

Įvardijo, kas duotų įsakymą paleisti branduolinį ginklą

Rusijos prezidentas priima galutinį sprendimą dėl Rusijos branduolinių ginklų panaudojimo.

Vadinamasis branduolinis lagaminėlis, arba „Čegetas“ (pavadintas Čegeto kalno Kaukazo kalnuose vardu), visada yra su prezidentu. Manoma, kad tokius portfelius taip pat turi Rusijos gynybos ministras, šiuo metu Sergejus Šoigu, ir Generalinio štabo viršininkas, šiuo metu Valerijus Gerasimovas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš esmės portfeliai yra ryšio priemonė, kuri per itin slaptą elektroninį valdymo ir kontrolės tinklą sujungia prezidentą su aukščiausia kariuomenės vadovybe, o iš ten – su raketinėmis pajėgomis.

„Jei Rusija manytų, kad jai gresia strateginė branduolinė ataka, prezidentas, naudodamasis portfeliais, tiesiogiai siųstų įsakymą paleisti branduolinius kodus turinčius generalinio štabo vadovybės ir rezervo vadavietės padalinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokie įsakymai greitai perduodami įvairiomis ryšių sistemomis strateginių raketinių pajėgų daliniams“, – praneša „Reuters“.

Putinas prabilo apie pasirengimą panaudoti branduolinį ginklą

Interviu Rusijos žurnalistui Dmitrijui Kiseliovui Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija yra pasiruošusi branduolinei konfrontacijai.

REKLAMA

„Ginklai egzistuoja tam, kad juos panaudotume. Mes turime savo principus. Juose sakoma, kad esame pasirengę panaudoti ginklus, ypač bet kokį ginklą, ypač tą, kurį jūs paminėjote, jei tai susiję su Rusijos valstybės egzistavimu, padarant žalą mūsų suverenitetui ir nepriklausomybei. Mes viską turime įrašyta savo Strategijoje, mes jos nekeitėme“, – pabrėžė V. Putinas.

Kartu jis pabrėžė, kad Rusijos Federacija yra pasirengusi panaudoti branduolinį ginklą, tačiau patikino, kad tai įvyks tik tuo atveju, jei kils grėsmė jo valstybės egzistavimui.

Paanalizuokime. 870 branduolinių galvučių yra sumontuota žemė - žemė klasės balistinėse raketose. Pirma, 30-40 burliokiškų raketų aplamai "neužsikurtų". Antra - jei "užsivestų", tai 30-40% tų raketų sprogtų vos atsiplėšusios nuo žemės. Trečia - 90-95% burliokiškų raketų būtų numuštos estratosferoje, o tai reiškia, kad jos visos metalo laužo pavidalu kristų ant Urodinos. Žinoma, yra tikimybė, kad viena ar dvi raketos pramuštų apsaugą ir pasiektų Vakarus, bet tai būtų tik kuisio įgėlimas, lyginant su tuo, kas lauktų pačios Urodinos. Jei kalbėti apie burliokų povandeninius laivus, tai jie visi iki vieno yra sekami pėdos tislumu. Žodžiu, jie liukų nespėtų atidaryti kai papildytų "Moskva" flotilę. Strateginiai bombonešiai? Vien apie juos pagalvojus... norisi išsivemti. Jie būtų numušti dar Urodinos oro erdvėje. Burliokams lengviau branduolinius užtaisus būtų gabenti ne lėktuvais, o iš Bashar al-Assad'o pasiskolintais skraidančiais kilimais. Tačiau esminis momentas yra tas, kad nuo USSR griūties, kacapai nebesodrino urano, o tai reiškia, kad jų branduoliniai užtaisai yra pasenę, o juose esantis plutonis ir uranas išsibezdėję ir branduolių skilimo reakcija aplamai neįmanoma. Ką tuo noriu pasakyti? Ogi tai, kad mokslu yra įrodyta, kad jau po 4-6 mėnesių radiacijos lygis nukrenta iki minimalaus, nusėsta visos radioaktyvios dulkės ir aplinka tampa nepavojinga gyvybei. Pavojus išlieka tik pačiame sprogimo epicenrte, o tai gali būti karvašūdžio dydžio žemės lopinėlis (10-60 kv.km plotas). Taigi nereikia bijoti bei burliokų, nei jų "нет аналов в Мире". Aš asmeniškai neatsisakyčiau ir 12 mėn. pratūnoti rūsyje ar slėptuvėje, jei tik žinočiau , kad ant Žemės nebeliks nei vieno kacapo.
Bėk ir slėpkis Karbauskio daržinėje po šienu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų