„Kiek įsivaizduoju vėl išrinktą prezidentą, jis iš tikrųjų yra protingas žmogus, jau gana patyręs. Manau, kad jis ras sprendimą“, – sakė V. Putinas apie D. Trumpą viešėdamas Kazachstane, nepatikslindamas, ką būtent turėjo omenyje.
Rinkimų kampanijos metu D. Trumpas ne kartą žadėjo per „24 valandas“ užbaigti karą Ukrainoje ir užsiminė, kad kalbėsis tiesiogiai su V. Putinu.
D. Trumpas nėra paaiškinęs, kaip ketina pasiekti taikos susitarimą ir kokias sąlygas siūlo.
Šią savaitę D. Trumpas paskelbė, kad į atsargą išėjusį generolą leitenantą Keithą Kelloggą skiria specialiuoju Vašingtono pasiuntiniu derybose dėl karo Ukrainoje užbaigimo.
Merkel: D. Trumpas pirmosios kadencijos metu žavėjosi autokratais
2017 metais pradėjęs eiti JAV prezidento pareigas Donaldas Trumpas labai domėjosi informacija apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, atskleidžia buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo memuaruose, kurie pasirodys antradienį.
„Jis akivaizdžiai be galo žavėjosi Rusijos prezidentu“, – pasakoja A. Merkel apie savo pirmąjį susitikimą su neseniai išrinktu D. Trumpu Ovaliajame kabinete jo pirmosios kadencijos pradžioje.
„Vėlesniais metais man susidarė įspūdis, kad jį žavėjo autokratinių ir diktatoriškų bruožų turintys politikai“, – rašo ji.
Po susitikimo vykusi spaudos konferencija tapo problemiška: D. Trumpas priekaištavo Vokietijai, o A. Merkel atsakinėjo faktais ir skaičiais.
„Mes bendravome dviem skirtingais lygmenimis – Trumpas emociniu, o aš – faktiniu“, – rašo A. Merkel, pridurdama, kad neatrodė, jog jo tikslas būtų išspręsti aptariamas problemas.
„Man susidarė toks įspūdis, tarsi jis stengtųsi žmogui, su kuriuos kalbasi, sukelti kaltės jausmą. Pastebėjęs, kad aš tam energingai priešinuosi, jis staiga nutraukė savo tiradą ir pakeitė temą“, – prisimena buvusi Vokietijos kanclerė.
Tuo pat metu jai pasirodė, kad JAV prezidentas nori patikti žmogui, su kuriuo kalbasi.
A. Merkel mano, kad D. Trumpas į viską žvelgė iš nekilnojamojo turto verslininko, bandančio sudaryti sandorį, perspektyvos.
„Jo supratimu, visos šalys tarpusavyje konkuruoja, o vienos sėkmė reiškia kitų nesėkmę. Jis netikėjo, kad visų gerovę galima padidinti bendradarbiaujant“, – rašo A. Merkel.