• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino, kad šalyje kritiškai trūksta darbo jėgos. Dėl šios priežasties jis paragino Vyriausybę spręsti Kremlių ištikusią krizę. Pirmas V. Putino siūlymas – sugrąžinti pensininkus į darbo rinką.

11

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino, kad šalyje kritiškai trūksta darbo jėgos. Dėl šios priežasties jis paragino Vyriausybę spręsti Kremlių ištikusią krizę. Pirmas V. Putino siūlymas – sugrąžinti pensininkus į darbo rinką.

REKLAMA

Nuo pilno masto invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos ekonomika iki šiol buvo ganėtinai atspari Vakarų sankcijoms. Šalies BVP augimas 2023 m. buvo spartesnis, nei buvo tikėtasi – 3,2 proc. Tačiau BVP augimas neparodo visos ekonomikos vaizdo.

Trūksta žmonių

„Newsweek“ skelbia, jog V. Putinas susiduria su iššūkiu apmokėti šešerių metų ekonominį planą ir rekordines išlaidas kariuomenei, nes jis prarado didelę dalį pelningos Europos dujų rinkos. Be to, mažėja darbo jėgos, kurią smarkiai paveikė maždaug 600 tūkst. karių mobilizacija į karą Ukrainoje. Taip pat didelė dalis kvalifikuotų specialistų bėga iš Rusijos. Darbo jėgos trūkumas stabdo gamybą ir verčia įmones kelti atlyginimus, kad išlaikytų arba pasamdytų darbuotojus, o tai skatina infliaciją.

Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume V. Putinas darbo jėgos trūkumą aiškino kaip tariamai „rekordiškai mažo“ nedarbo priežastį. Tačiau invazijos į Ukrainą nepaminėjo kaip priežasties, bet pabrėžė, kad darbuotojai migrantai ir ilgesnis pensininkų išlaikymas darbo rinkoje galėtų būti raktas į šios problemos sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbo jėgos trūkumas riboja ekonomikos augimą. Mums iškilo ne tik užduotis, bet ir galimybė pradėti masinį kvalifikuotų migrantų iš užsienio pritraukimą“, – sakė V. Putinas Kremliaus interneto svetainėje paskelbtame kreipimesi.

REKLAMA

Jis teigė, kad būsimieji migrantai turėtų mokėti rusų kalbą, taip pat „mūsų tradicijas ir kultūrą, mūsų įstatymus, kad atvykstantys žmonės jaustųsi čia patogiai ir, svarbiausia, nekeltų problemų vietos gyventojams“.

Nepasitenkinimas dėl Kremliaus politikos

„Svarbu palaikyti pensinio amžiaus sulaukusių žmonių ambicijas toliau dirbti ir būti naudingiems. Jų žinios, įgūdžiai ir kompetencija yra svarbus ekonomikos ir visuomenės išteklius“,  – sakė V. Putinas.

REKLAMA
REKLAMA

2018 m. Rusijoje kilo protestai, kai Kremlius paskelbė apie pensinio amžiaus ilginimą: vyrams nuo 60 iki 65 metų, o moterims nuo 55 iki 63 metų.

JAV Karo studijų institutas pareiškė, kad V. Putinas tikriausiai pasinaudos finansinėmis paskatomis, kad paskatintų pensininkus dirbti sulaukus pensinio amžiaus.

Analitinis centras taip pat teigė, kad V. Putino siūloma migracijos politika rodo, kaip Kremliui sunku suderinti poreikį spręsti darbo jėgos trūkumo problemą su Rusijoje plačiai paplitusiomis antiimigracinėmis nuotaikomis, ypač kai Kremlius bando toliau mobilizuoti Rusijos ekonomiką.

V. Putinas taip pat paragino Rusijos vyriausybę įgyvendinti tokią politiką, kaip švietimo gerinimas, Rusijos pramonės skaitmeninimas ir dirbtinio intelekto naudojimo didinimas, siekiant padidinti darbo jėgos pasiūlą ir našumą.

2D - duraki i dorogi
2D - duraki i dorogi
Russkynui labiausiai smegenų trūksta.
Pyzdec podkralsia nezametno
Pyzdec podkralsia nezametno
Suknistas kgb'istas vidutiniokas Vovočka Putkinas nesugebėjo, be abejo, numatyti, kad greitai jau reikės ne tik kalinius vyrus ir moteris siųsti į frontą, ne tik Afrikoje ir Azijoje ubagus verbuoti eiti už ruskyną kariauti, bet įdarbinti ir senelius su bobutėmis, o po to - ir naujuosius spaliukus ir pionierius, kurių protus jau nuzombino visokios zacharovos ir lavrovai su medvedevais. Tikra Velykaja Deržava. Tiesiog puikus pavyzdys to, į ką pavirsta šalis, kai valdžią joje užgrobia nusikaltėliai, tokie kaip Putinas ir jo šaika
Rusija is Lietuvos pavyzdį ima. Pas mus jau pensininkai dirba.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų