Kalbėdamas apie Rusijos vidaus ekonomikos būklę V.Putinas sakė, jog infliacija stabilizuojasi, o mažmeninė paklausa šalyje normalizavosi, pranešė agentūra „Reuters“.
Rusijos paslaugų sektorius patyrė didžiausią nuosmukį nuo COVID-19 pandemijos pradžios 2020 m., kai vartotojai ir įmonės atšaukė užsakymus dėl vis griežtesnių Vakarų sankcijų po įsiveržimo į Ukrainą.
Atidžiai stebima verslo apklausa parodė, kad naujų užsakymų skaičius per kovo mėnesį sumažėjo, nes importo ir eksporto apribojimai pradėjo spausti, o infliacija pakėlė paslaugų kainas sparčiausiai per visą istoriją.
Russian President Vladimir Putin says sanctions imposed on Russia by "unfriendly countries" have "impacted businesses" and "complicated the logistics of foreign and domestic supplies".
Latest: https://t.co/X3flQUBL0r
📺 Sky 501, Virgin 602, Freeview 233 and YouTube pic.twitter.com/TXLjrsJaeZREKLAMAREKLAMA— Sky News (@SkyNews) April 18, 2022
Rusų ekspertai: Rusijai atsigauti nuo sankcijų reikės daug metų
Rusijai prireiks „daugelio metų“, kad atkurtų savo ekonomiką, jei Vakarų sankcijos dėl karo Ukrainoje liks galioti ilgą laiką, trečiadienį pareiškė Audito rūmų vadovas ir buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas.
„Jei sankcijos išliks tokio paties lygio kaip dabar, atsigavimas užtruks ne mažiau kaip dvejus metus“, – teigė A. Kudrinas. „Vėliau turėsime daugelį metų persitvarkyti, nes kalbame apie ištisos virtinės prekių importo pakeitimą“, – citavo jį Rusijos naujienų agentūros.
Pasak A. Kudrino, jau dabar šalyje sparčiai auganti infliacija iki šių metų pabaigos gali pasiekti 20 proc. lygį. Prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad Rusijos ekonomikai pavyko atlaikyti beprecedentę bangą sankcijų, įvestų Kremliui vasario 24 dieną pasiuntus pajėgas į Ukrainą. Tačiau ekonomistai mano, kad didžiausias sankcijų poveikis ekonomikai – dar ateityje. Prognozuojama, kad Rusija, labai priklaususi nuo užsienietiškos gamybos įrangos ir plataus vartojimo prekių importo, nugrims į gilų nuosmukį.
„Viena pagrindinių grėsmių šiandien yra ekonomikos susitraukimas dėl, viena vertus, logistikos apribojimų, kita vertus, likvidumo trūkumo“, – Rusijos aukštiesiems parlamento rūmams, Federacijos Tarybai, sakė vicepremjeras Andrejus Belousovas.
Pasak A. Belousovo, pramonės ir prekybos sektoriai dėl sankcijų susitraukė 11 procentų. Vicepremjeras pridūrė, kad siekiant paremti ekonomiką, pirmąjį šių metų ketvirtį, valstybės biudžeto išlaidos buvo padidintos penktadaliu, palyginti su ankstesniais metais. Rusijos vyriausybė dar nepaskelbė augimo prognozės 2022 metams, tačiau Pasaulio bankas skaičiavimais, šalies BVP sumažės 11,2 procento.