Tai jis pareiškė Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK) trečiadienį paskelbus, kad Rusija dėl valstybės remtos dopingo programos yra diskvalifikuojama iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių.
Kiek anksčiau buvo spėliojama, kad Maskva gali apskritai boikotuoti artėjančią olimpiadą.
Antradienį TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) pareiškė, kad Rusijoje valstybės lygiu vykdyta sportininkų dopingo schema yra „precedento neturintis smūgis olimpinių žaidynių ir sporto sąžiningumui“.
Vis dėlto „švarūs“ Rusijos sportininkai galės varžytis po olimpine vėliava kaip neutralūs atletai, pažymėjo Komitetas.
„Tikrai neskelbsime jokio boikoto, nedrausime savo olimpiečiams varžytis, jei jie norės dalyvauti individualiai“, – sakė V. Putinas per apsilankymą Žemutiniame Naugarde, kur dalyvavo automobilių gamyklos GAZ 85-osioms veiklos metinėms skirtame koncerte.
Šiame renginyje jis, be kita ko, paskelbė sieksiantis naujos šešerių metų kadencijos ateinančių metų kovą vyksiančiuose valstybės vadovo rinkimuose.
„Galutinį sprendimą, žinoma, privalo priimti olimpinė komanda“, – teigė prezidentas.
V. Putinas tvirtino, kad tas draudimas atrodo kaip „visiškai surežisuotas ir politiškai motyvuotas sprendimas“. Jis dar kartą paneigė, kad Rusijoje veikė valstybės remiama dopingo programa.
„Užjaučiu tuos vaikinus; daugelį jų laikau savo draugais, o ne tiesiog pažįstamais. Tikrai juos užjaučiu“, – sakė jis apie Rusijos sportininkus.
V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau trečiadienį perspėjo, kad nereikėtų „emocingai“ reaguoti į TOK draudimą.
Pasak Kremliaus atstovo, „reikia atidėti emocijas į šalį, rimtai išanalizuoti“ sprendimą ir tik tada imtis kokių nors veiksmų.
Paklaustas, ar Rusijos pareigūnai, kuriems buvo uždrausta dalyvauti olimpiadoje, bus kaip nors nubausti ar atleisti, D. Peskovas atsakė, kad tai nėra prioritetas ir kad svarbiau yra „ginti mūsų sportininkų interesus“.