Psichologų teigimu, Kanados piloto Russello Williamso, apkaltinto dvejomis žmogžudystėmis, seksualiniu smurtavimu ir apatinio trikotažo vagystėmis, atvejis labai neįprastas ir keistas.
Teismas pripažino R. Williamsą kaltu ir skyrė jam 25 metus laisvės atėmimo.
47 m. karys buvo Kanados karinių pajėgų bazės vadas Trentone nuo 2009 metų vasaros. Didžiausioje oro bazėje Kanadoje dirba apie 3000 karių ir 600 civilių.
Šis Kanados karinių oro pajėgų bazės vadas prieš penkerius metus skraidino viešėjusią Kanadoje Didžiosios Britanijos karalienę Elizabeth II ir princą Philipą, taip pat ministrą pirmininką. Jis buvo vertinamas kaip kylanti karinė žvaigždė ir pozavo nuotraukose ant pakilimo tako, kai vasario mėnesį Kanados kariai buvo dislokuoti Haityje, kad pagelbėtų nukentėjusiems po žemės drebėjimo.
Tačiau praėjus keliems mėnesiams po to, kai jis buvo paaukštintas iki karinės bazės vadovybės, prasidėjo nusikaltimai ir niekas negalėjo būtent jo susieti su šiais įvykiais.
Žiniasklaida intensyviai demonstravo jį su žmona Mary-Elizabeth Harriman kaip pavyzdingą vedusį vyrą. Masinio informavimo priemonėse buvo minima, kad R. Williamsas turi daug draugų.
Jis buvo apkaltintas 61 įsibrovimu ir vagyste, 11 mėginimų įsibrauti ir 10 įsibrovimų su intencija įvykdyti baudžiamąjį nusikaltimą, taip pat dviejų moterų nužudymu. Viena jų buvo skrydžių palydovė ir dažnai dirbo per R. Williamso skrydžius. Taip pat pilotas, įsiveržęs į dviejų moterų namus, vertė jas pozuoti pornografinėms nuotraukoms.
Šios veiklos galvosūkius bando spręsti psichologas ir Vakarų Ontario universiteto docentas Peteris Hoakenas, analizuojantis nusikalstamo elgesio specifiką. Jis neturi jokio ryšio su bylą, tačiau interviu United Press International (UPI) metu prisipažino, kad yra sukrėstas šios istorijos. “Tai labai retai atsitinka tokiame amžiuje, todėl labai keista, mat toks nusikaltimas ir susijęs su juo elgesys paprastai turėtų pasireikšti daug anksčiau nei 45 metų", - sakė jis.
UPI susisiekė su pagrindiniu tyrėju, Ontario policijos detektyvu-inspektoriumi Chrisu Nicholasu, kad pasidomėtų, ar R. Williamso bylos tyrimas bus tęsiamas ir po jo įkalinimo.
“Mūsų komanda nemato, ką čia daugiau galima būtų tirti, - teigė jis interviu UPI. - Tačiau policijos įstaigos iš visos Kanados vis dar tiria pradėtas bylas ir nuolat susisiekia su mumis".
Psichologas P. Hoakenas gali tik spėti, kad R. Williamsas buvo meistriškas apgavikas ir žinojo, kaip gerai paslėpti daiktus.
„Turėti aukščiausią įvertinimą universitete, įvesti hierarchiją karinėje struktūroje ir galiausiai po tiek laiko atrasti savyje tokį pomėgį... mano praktikoje jokio panašaus atvejo nebuvo“, - stebėjosi psichologas.
Policija pranešė, kad dėžės su pavogtais R. Williamso aukų apatiniais ir maudymosi kostiumėliais buvo tvarkingai surūšiuotos jo namų garaže.
Pilotas buvo pakviestas į apklausą vasario mėnesį, kai jo automobilio padangų vėžės buvo aptiktos prie vienos iš aukų namų.
R. Williamsui paskirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė, be to, jis turėtų būti atleistas iš Kanados karinių pajėgų vado pareigų už blogai atliktą darbą.
Nepriklausomai nuo aplinkybių ir kaltinimų, R. Williamsas turi teisę į karinę pensiją. Kanados karinių pensijų sistema numato 2% atitinkamo sektoriaus įmokos už kiekvienus tarnybos metus, t.y. kai R. Williamsui sukaks 60 metų, jis kiekvienais metais gaus po 60000 dolerių.
Konservatyvi žiniasklaida bandė kurstyti visuomenės pasipiktinimą dėl pensijos klausimo, tačiau valdžia jai atsakė , kad pensijos įstatymas aktualus ne nuteistam kariškiui, o jo šeimai. R. Williamsas su žmona neturi vaikų.
Pulkininkas smerkiamas už polinkį dėvėti moteriškus apatinius