Į ką bus panašus pasaulis artėjančiomis savaitėmis ar mėnesiais? „Bloomberg“ šiais metais ir vėl meta iššūkį, stengdamiesi įsivaizduoti, kokie įvykiai taps realybe 2017-aisiais.
„Slate.fr“ pažymi, kad „pesimistinis gidas“ bando įrodyti, kas gali nutikti pasaulyje blogiausiu atveju, tačiau atsižvelgiama į realias ekonomines, geografines, politines ir karines permainas, kurių link mes judame.
Praėjusių metų „Bloomberg pesimistinis gidas“ sugebėjo numatyti „Brexit“ ir Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Agentūra taip pat sėkmingai nuspėjo Donaldo Trumpo pergalę prezidento rinkimuose JAV. Tai dvi svarbios prognozės, kurios, reikia pripažinti, iš tiesų gerokai nustebino pasaulį.
Niūrios prognozės Europai
2017-aisiai „Bloomberg“ numatė Marine Le Pen pergalę prezidento rinkimuose Prancūzijoje, o vėliau ir vyksiantį referendumą dėl Prancūzijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Pagal pavyzdį ir panašumus „Brexit“ gavusiu pavadinimą „Frexit“. Europos scenarijus piešiamas visai ne rožinis: agentūra numato Šengeno erdvės griūtį.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pralaimės rinkimus. Italijos populistinio judėjimo „Penkios žvaigždės“ lyderis Peppe Grillo ateis į valdžią ir užkurs idėją surengti referendumą dėl pakartotino liros įvedimo. Jungtinėje Karalystėje Theresa May aplenks ir nurungs kandidatas, besilaikantis daug griežtesnės „Brexit“ linijos.
Graikijoje ekonominė krizė ir toliau tęsis, tačiau šį sykį jokios finansinės pagalbos jau nebenusimato.
JAV gresia „Calexit“?
Donaldo Trumpo populiarumas JAV staiga išaugs, tikėtina, dėl rimtos mokesčių reformos. Aršiojoje Kalifornijoje susiformuos opozicija, pasisakanti prieš naująjį amerikiečių prezidentą. „Calexit“ taip pat išvys dienos šviesą, kaip protestas prieš vyraujančią politiką nekreipti dėmesio į aplinkosaugos problemas.
Donaldas Trumpas sustabdys JAV narystę NATO, o vėliau ir Jungtinėse Tautose, „Islamo valstybė“ pasinaudos šia tarptautine betvarke, kad sustiprintų savo įtaką Centrinėje Azijoje ir pasieks faktinę viešpatystę Afganistane, daugiausiai dėka narkotikų srauto kontrolės. Po to, kai pasaulis suvoks, kad Šiaurės Korėja jau galutinai geba aprūpinti savo raketas branduolinėmis galvutėmis, JAV įtaka Azijoje nusilps, o tai privers Donaldą Trumpą prašyti Kinijos pagalbos.
Jalta 2.0
D. Trumpo izoliacionizmo politika ir Vladimiro Putino agresija prirems Angelą Merkel prie sienos: vesti Europą į militarizaciją prieš Rusiją ar palaikyti D. Trumpo patarimą ir sumušti su V. Putinu rankomis, pasidalijant įtakos zonomis Rytų Europoje.
V. Putinas mainais į „prižadėtas“ Ukrainą, Baltarusiją ir Siriją, atšaukia savo programišius ir šnipų tinklą iš ES struktūrų puolimo. Rusijos lyderis prabyla apie pirmą sykį po 26 metų atstatytą šalies garbę bei būsimą pasitraukimą iš valdžios pasibaigus kadencijai.