Spalio 26 dieną Pietų Kaukazo šalyje vyksiančiuose parlamento rinkimuose susirems valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ ir provakarietiška opozicija.
Stebėtojai sako, kad šių rinkimų rezultatai nulems Sakartvelo ateitį, ir vadina juos pasirinkimu tarp Rusijos ir Vakarų – praėjus daugiau kaip trims dešimtmečiams nuo 1991 metų, kai byrant Sovietų Sąjungai Sakartvelas tapo nepriklausomas.
„Turime tarsi referendumą dėl pasirinkimo tarp Europos ir grįžimo į neaiškią Rusijos praeitį“, – telefonu duodama interviu naujienų agentūrai AFP sakė S. Zurabišvili.
Prancūzijoje gimusi Sakartvelo prezidentė būsimus rinkimus pavadino egzistenciniais ir sakė gan optimistiškai vertinanti tikimybę, kad kartvelų rinkėjai pareikš aiškią proeuropietišką poziciją.
„Gan optimistiškai (vertinu tikimybę), kad Sakartvelo gyventojai, kurių 80 proc. pastaruosius tris dešimtmečius pritardavo Europai, staiga neatsisakys savo pozicijos“, – kalbėjo ji.
Valdančioji partija, kurią kontroliuoja milijardierius Bidzina Ivanišvilis, siekia vadinamosios superdaugumos. Su ja „Sakartvelo svajonė“ galėtų konstituciškai uždrausti provakarietiškas opozicines partijas.
2012-aisiais į valdžią atėjusi „Sakartvelo svajonė“ iš pradžių laikėsi liberalios provakarietiškos linijos, bet pastaruosius dvejus metus griežtino savo antivakarietiškas ir antiliberalias pozicijas.
Briuselis ne kartą įspėjo Sakartvelą, kad jis tolsta nuo savo deklaruotos ambicijos įstoti į Europos Sąjungą.
72 metų S. Zurabišvili sakė, kad jei valdančioji partija laimės rinkimus, Sakartvelas dar labiau nutols nuo demokratijos ir artės link praeities, nuo kurios labai stengėsi pabėgti.
„Tai tokia praeitis, kai Sakartvelas nebeturi visiško suverenumo ir nepriklausomybės“, – sakė ji.