Populiariausios nepriklausomos Baltarusijos naujienų svetainės „Tut.by“ vyriausioji redaktorė M. Zolotova kovą buvo nuteista kalėti 12 metų dėl kaltinimų neapykantos kurstymu ir raginimu imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti nacionaliniam saugumui. Pirmadienį jai sukako 46 metai.
Prie Baltarusijos ambasados Paryžiaus vakaruose susirinko keliolika spaudos laisvę propaguojančios nevyriausybinės organizacijos aktyvistų, taip pat žurnalistės vyras ir du vaikai, kurie prie diplomatinės atstovybės vartų pritvirtino atvirukus, raginančius paleisti M. Zolotovą.
RSF duomenimis, Baltarusijoje už grotų sėdi 36 žiniasklaidos darbuotojai.
Nuo ginčijamo autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos perrinkimo 2020 metais likusi nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida cenzūruojama, buvo uždaryta arba priversta pasitraukti į tremtį.
RSF generalinis sekretorius Christophe'as Deloire'as (Kristofas Deluaras) teigė, kad svarbu ginti persekiojamų žurnalistų teises, net jei pasaulio dėmesys nuo susidorojimo Baltarusijoje nukrypo į kitus konfliktus.
„Represijos Baltarusijoje yra pamirštos represijos“, – prie ambasados sakė Ch. Deloire'as.
Įkalintos žurnalistės vyras Vasilijus Kiškurno sakė, kad nesitiki, jog M. Zolotova artimiausiu metu bus paleista į laisvę.
„Nevyksta joks dialogas“, – sakė jis, turėdamas omenyje Baltarusijos pareigūnus.
Jis pridūrė, kad Rusijos išpuolis prieš Ukrainą dar labiau apsunkino politinių kalinių padėtį Baltarusijoje.
„Palyginti su Ukraina, mūsų problemos yra nedidelės“, – sakė jis.
V. Kiškurno ir jųdviejų 17 ir 20 metų vaikai dabar gyvena Varšuvoje.
Baltarusija tapo dar labiau izoliuota po to, kai A. Lukašenka leido Maskva panaudoti Baltarusijos teritoriją kaip placdarmą savo puolimui Ukrainoje.
Pasak RSF, ambasados darbuotojai nekalbėjo su protestuotojais, bet kreipėsi į policiją. Į įvykio vietą atvyko keturi policijos pareigūnai, bet netrukus išvyko.