Prancūzijos olimpinio komiteto vadovas Henri Serandouras teigia neleisiąs savo šalies atletams Pekino olimpiadoje ant marškinėlių prisisiūti emblemą, kurioje būtų įrašyti žodžiai „už geresnį pasaulį“. Pasak „Moscow Times“, taip prancūzų atletai siekė išreikšti savo požiūrį į itin prastą žmogaus teisių padėtį komunistinėje Kinijoje.
Komentuodamas tokį sprendimą, šuolininkas su kartimi Romainas Mesnilas pareiškė, kad taip pažeidžiamos pamatinės Olimpinių žaidynių vertybės bei dvasia. Prancūzijos olimpinio komiteto vadovas sprendimą neleisti nešioti emblemos komentavo taip: „Mes tiesiog negalime to leisti, nes žaidynėse dalyvauja daugiau nei 200 valstybių. Kas bus, jei kiekviena jų pradės nešioti emblemas su savais siekiais? Mes gerbsime Olimpinę chartiją“.
Prancūzijos sporto ministras Bernardas Laporte apgailestauja dėl tokio sprendimo, nes, pasak jo, šūkis „už geresnį pasaulį“ yra įrašytas ir toje pačioje Olimpinėje chartijoje. „Ši emblema nėra agresyvi, greičiau priešingai“ – teigė ministras.
Organizacijos „Reporteriai bei sienų“, kuri ragina apskritai boikotuoti žaidynes, atstovas pareiškė, kad toks Prancūzijos olimpinio komiteto sprendimas yra antausis atletams. Prancūzijoje veikiantis žmogaus teises ginančios organizacijos „Amnesty International“ padalinys teigia apgailestaująs dėl tokio H. Sernadouro sprendimo. „Tokia emblema skatina pagarbą žmogaus orumui ir ji atitinka Olimpinės chartijos normas“ – teigiama grupės pareiškime.
Tačiau rodosi, kad ne visi sportininkai yra linkę pritarti Prancūzijos olimpinio komiteto sprendimui. Dukart olimpinį auksą dziudo rungtyje laimėjęs Davidas Douilletas teigia, kad niekada nebuvo tartasi ir dėl Prancūzijos vėliavos buvimo ant sportininkų aprangos. Po susitikimo su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy, atletas pareiškė, kad šiuo metu su Tarptautiniu olimpiniu komitetu diskutuojama dėl galimybės ant sportininkų aprangos prisiūti emblemą, kurioje matytųsi olimpiniai žiedai bei ištrauka iš Olimpinės chartijos. Tokią emblemą esą nešiotų ne tik Prancūzijos sportininkai.