„Mes turime ruoštis „kietam“ „Brexit“, tai reiškia – neturint jokio teisinio reglamento su mūsų draugais anglais“, – sakė jis žurnalistams, vykstant įtemptoms Londono deryboms su Briuseliu.
„Mes nežinome, kas bus, todėl turime ruoštis blogiausiam. Bet kokiu atveju, tokia yra hipotezė, kurios laikytis manęs paprašė premjeras“, – sakė ministras po susitikimo „Brexit“ klausimais su vietos pareigūnais šiauriniame Kalė uoste.
ES lyderiams atmetus britų premjerės Theresos May pateiktą „Brexit“ planą Austrijos Zalcburgo mieste vykusiame ES viršūnių susitikime praėjusį mėnesį, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė esąs „įsitikinęs, kad vis dar įmanomas visiems priimtinas kompromisas“.
Savo ruožtu už muito mokesčius atsakingas G. Darmaninas pareiškė, jog Didžiosios Britanijos pasitraukimas be sutarties būtų problema ne tik ES, bet ir Prancūzijai dėl su britais per Lamanšą vykdomos prekybos.
Jis patvirtino, kad per artimiausius trejus metus Lamanšo sąsiaurio muitinės punktuose planuojama papildomai įdarbinti maždaug 700 muitinės pareigūnų.
Planuojama įsigyti naujos įrangos, ypač per tunelį važiuojančių prekinių traukinių tikrinimui, sakė ministras.
Prancūzija taip pat svarsto galimybę sukurti specialias muitinės zonas sunkvežimiams prie Kalė uosto, siekiant išvengti transporto spūsčių uoste arba prie įvažiavimo į tunelį.
Londonas ir Briuselis turi susitarti dėl JK pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų iki spalio 18 dieną numatyto ES viršūnių susitikimo. Tai padėtų užtikrinti sklandesnį Britanijos pasitraukimą iš ES kitų metų kovą.