Kalbėdamas Prancūzijos radijui „France Inter“ Prancūzijos lyderis pažymėjo, kad karo rizika didėja dėl Turkijos įsitraukimo į karą Sirijoje.
„Turkija įsitraukė į Siriją <...> Ten yra karo rizika“, – cituojami jo žodžiai „Europe 1“. Jis pažymėjo, kad tai „galimai nebus tiesioginis karas, kai lėktuvai bombarduos civilius Sirijos šiaurėje“. Prezidentas pažymėjo, kad „turkai neturėtų pasirodyti ten, kur jų neturėtų būti, o rusai neturėtų prisidengdami kova su terorizmu saugoti Basharo al Assado režimą ir netrukdyti deryboms“
F. Hollande’as taip pat prabilo apie būtinybę „spausti Maskvą dėl derybų Sirijoje“. „Aš nenorėčiau išskirti Rusijos iš sprendimo Sirijos krizėje paieškų proceso. Aš pats asmeniškai važiavau į Maskvą, kad pasakyčiau Putinui: „Mes turime būti kartu, kad pasiektume politinio lūžio <...> Tačiau aš negaliu priimti to, kad, kol mes vykdome derybas, tęsiasi civilių gyventojų bombardavimas“, – pridūrė jis.
Rusijos mėginimai Jungtinėse Tautose pažaboti Turkiją dėl jos veiksmų Sirijoje žlunga
Galingosios Vakarų valstybės penktadienį atmetė Rusijos Jungtinėms Tautoms pateiktą siūlymą stabdyti Turkijos karinius veiksmus Sirijoje, kai Prancūzija perspėjo apie pavojingą beveik penkerius metus nerimstančio konflikto eskalavimą.
Skubiai sušaukta JT Saugumo Taryba tokiu metu, kai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry po amerikiečių ir rusų pareigūnų derybų Ženevoje pareiškė, kad „dar daug ką reikia padaryti“ siekiant paliaubų susitarimo įgyvendinimo Sirijoje.
Tuo tarpu JAV prezidentas Barackas Obama, kalbėdamas telefonu su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu, ragino Turkijos vyriausybę ir Kurdų liaudies apsaugos (YPG) pajėgas „parodyti abipusį santūrumą“ Sirijos šiaurėje.
Paliaubos turėjo įsigalioti penktadienį, tačiau to neįvyko dėl mūšių Sirijoje, kur kurdų vadovaujamos pajėgos, remiamos JAV karo aviacijos, atkovojo miestą, kuris laikytas grupuotės „Islamo valstybė“ tvirtove.
Rusija, kurios aviacija remia Sirijos lyderio Basharo al-Assado pajėgas, ragino Jungtines Tautas spausti Turkiją, kad ši liautųsi apšaudyti kurdų pajėgas šalies šiaurėje.
Maskva pateikė rezoliucijos projektą, kuriame „griežtai reikalaujama“ nedelsiant nutraukti šaudymą per sieną ir atsisakyti Turkijos remiamų planų karinėmis pajėgomis veržtis į Sirijos teritoriją.
Tačiau šis tekstas nesusilaukė pritarimo iš kitų Saugumo Tarybos narių – mažiausiai šešios valstybės, tarp jų ir Prancūzija bei Jungtinės Valstijos, atmetė tai iš karto per posėdį, surengtą už uždarų durų, sakė diplomatai.
JAV ambasadorė Samantha Power apkaltino Maskvą mėginimu „atitraukti pasaulio“ dėmesį nuo jos pačios karo aviacijos paramos Sirijos režimui ir reikalavo laikytis taikos procesą remiančių JT rezoliucijų.