Taip siekiama sniegu padengti nuo šiltų žiemos orų nukentėjusius šlaitus, rašoma portale iflscience.com.
Tikimasi, kad šis žingsnis, kuris supykdė Prancūzijos ekologus, kelis kartus sumažins finansinius nuostolius ir užkirs kelią slidinėjimo punkto uždarymui. Tiesa, projektui vadovavęs vietos departamento tarybos direktorius Herve Pounau pripažįsta, kad būdas nebuvo ekologiškas.
Maždaug šešias savaites nuo vasario iki kovo kalnuotieji Prancūzijos regionai patiria turizmo piką. Slidinėtojai iš viso pasaulio užtvindo šlaitus ir sukuria darbo keltuvų operatoriams, slidinėjimo mokyklų mokytojams, vaikų priežiūros įstaigoms, slidinėjimo įrangos nuomos punktų darbuotojams, restoranų savininkams.
Pastaraisiais metais slidinėjimo verslas vis susiduria su klimato kaita, o šiais metais daugelis kurortų atsidūrė kėblioje situacijoje būtent dėl sniego trūkumo. Ankstesnėmis savaitėmis oro temperatūra buvo nepaprastai aukšta, dažniausiai pakilusi virš 10 laipsnių Celsijaus. Matoma visoje Prancūzijoje vyraujanti tendencija, susijusi su klimato pokyčiais. Dėl šios priežasties slidinėjimo kurorte naudotis buvo galima tik 6 šlaitais iš 26.
50 tonų sniego sraigtasparniais buvo gabenami į žemesnius šlaitus, naudojamus pradedančiųjų slidinėtojų mokymui. Siekiama, kad kurortas vis dar galėtų pritraukti įvairių lygių slidinėtojus. Pažengusieji gali lengviau atsikvėpti – aukštesniuose šlaituose sniego dar yra.
„Mums tai kainuos nuo 5 iki 6 tūkst. eurų. Žinome, kad per tam tikrą laiką už šią investiciją mes gausime bent 10 kartų didesnės grąžos. Tai tikrai išskirtinis atvejis ir daugiau to daryti nesiruošiame. Šį kartą neturėjome kito pasirinkimo“, – „The Guardian“ portalui teigė Herve Pounau.
Prancūzijos ekologai šiuos drastiškus veiksmus pasmerkė:
„Užuot prisitaikę prie globalinio atšilimo, mes galų gale turėsime dvigubą problemą: tai, kas kainuoja daug energijos – dar daugiau prisideda prie globalinio atšilimo.“
Paryžiaus ministrai kritikavo sprendimą teigdami, kad tokios priemonės tik dar labiau pablogins klimato pokyčius ir dar labiau prisidės prie tragiškos mažų kurortų padėties.
Prancūzijos aplinkos ministrė Élisabeth Borne siekia sustabdyti bet kokį tolesnį sraigtasparnių naudojimą šlaituose ir teigė turinti planų remti kurortus, kurių verslą veikia klimato pokyčiai.