Jei lankytojai nori pasiekti salą iš artimiausio miesto ar oro uosto, jiems reikia plaukti dviem atskirais keltais, o po to laukia dar 6,5 kilometrų kelionė laivu, skelbia portalas „Mirror“.
Vienintelis pastatas šioje paslaptingoje žemėje yra senas švyturys.
Viena pora išleido 89 tūkst. svarų sterlingų (apie 104 tūkst. eurų), kad nusipirktų šį nekilnojamąjį turtą, nes jiems tai yra ideali vieta. O kad būtų dar daugiau nuošalumo, kiekvienais metais nuo gegužės iki liepos pabaigos sala tampa saugomu paukščių draustiniu, į kurį lankytojai negali patekti.
„Švyturį galima įsigyti ne kasdien“
Švyturys iš pradžių buvo parduodamas už 36 tūkst. svarų sterlingų (apie 42 tūkst. eurų), tačiau galiausiai jis buvo parduotas už daugiau nei dvigubai didesnę kainą nei pradinė. Jo pirkėjai buvo Andreas Bjarøy ir jo žmona Mona Kruse Bjarøy.
New photo: One of the few endangered Norwegian lights, this is the 1907 Skalmen #lighthouse in Smøla. Deactivated in 2008 the lighthouse is in very poor condition. There are some local efforts to save it. https://t.co/7jCzP6CRL7 pic.twitter.com/4WNtTju663
REKLAMA— Russ Rowlett (@LHDirectory) June 15, 2023
Andreasas sakė vietos žiniasklaidai: „Per daugelį metų ten praleidome daug atostogų, mėgstame šią vietovę ir daug žvejojome Skalmeno apylinkėse. Taigi mums tai tapo labai įdomu. Savo darbe daug dirbame su nekilnojamuoju turtu ir mėgstame naujus projektus. Švyturį galima įsigyti ne kasdien. Pagalvojome, kad būtų šaunu jį restauruoti, kad jis būtų toks geras, koks turėtų būti. O tada galėsime daugiau laiko praleisti toje vietovėje turėdami savo būstą“.
Kilnus tikslas kainuos didelius pinigus
Pora planuoja „visiškai atnaujinti“ pastatą, nors šis procesas bus labai brangus.
World's loneliest home is hours from nearest town and people are banned from visitinghttps://t.co/PpcfPrranq
— LADbible (@ladbible) March 25, 2024
Andreasas sakė: „Turime palaikyti dialogą su savivaldybe ir kitais subjektais, tačiau tikslas – kad jis būtų geriausios būklės. Tai tikrai nėra nemokama“.
Skalmeno švyturys buvo pastatytas 1907 m., o pirmasis jo prižiūrėtojas buvo Antonas Lundas. Jis vyko į ekspediciją kartu su garsiuoju keliautoju Roaldu Amundsenu. Kalbama, kad salelėje vis dar galima pamatyti jo šuns pėdsaką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!