Zoologijos draugijos kolekcija Regento parke (The Regent`s park) Londone buvo atidaryta publikai nuo 1828 metų liepos mėnesio. Ji ten yra lig šių dienų, dabar, tai Londono zoologijos sodas su daugiau kaip 16 tūkst. gyvūnų. Anuomet zoologijos sodas buvo garsus savo barškuolėmis gyvatėmis ir žirafomis, tarp daugelio egzotiškų gyvūnų buvo ir du drambliai – Jumbo ir Alice. 1843 metais atidarytas pirmasis terariumas, o 1849 metais zoologijos sodą aplankė beveik 170 tūkst. lankytojų. Buvo ir dar vienas zoologijos sodas, ne toks didelis, kitoje upės pusėje Valvorte (Walworth), ten buvo galima stebėti gyvūnus maitinimo metu ir pasidžiaugti pramogų namais.
Pramogų parkai „Pleasure gardens“
XIX amžius buvo pramogų parkų (sodų) klestėjimo metas. Net nuostabu kaip jie pritraukdavo tokias minias žmonių, nepaisant angliško oro, juk dauguma jų buvo įsikūrę lauke. Voksolo (Vauxhall) pramogų parkas Londone išsilaikė net iki 1859 metų. Jo dalis dabar randasi po pietine Vauxhall`o tilto dalimi. Čelsyje (Chelsea) Londone „Cremorne Gardens“ buvo atidarytas 1840 metais, su tūkstančiais dujinių lempelių, fejerverkais ir amerikietiškojo boulingo takeliais, – jie buvo pirmieji Londone. Vienam, tragiškai pasibaigusiam pompastiškam renginiui prireikė net armijos kareivių. Ir taip, 1855 metais buvo atkurtas Sevastopolio šturmas Krymo kare. Kariai ėjo į priekį su atstatytais šautuvų durtuvais, griuvus pastoliams, daug jų, tiesiog, krisdami užsismeigė ant vieni kitų durtuvų. Po devynerių metų, 1864 – aisiais Goddard`as, žymus skraidytojas oro balionais, pakilęs į 5 tūkst. pėdų aukštį virš Cremorne, neteisingai apskaičiavęs nusileidimą, nusileido ant Čelsio bažnyčios špilio, - pasiskraidymas baigėsi mirtimi. Taigi, katastrofų ir tuo metu netrūko. Žmonės buvo iššaunami iš patrankų, prancūzės dviratininkės (važiuojančios pirmaisiais tuometiniais dviračiais) pritraukdavo minias, nes dėvėjo trumpas kelnes. Dienos metu Cremorne padorūs renginai sulaukdavo itin daug žiūrovų dėmesio, bet kai dešimtą valandą publika išsiskirstydavo po namus, šimtai prostitučių čia užimdavo savo įprastas vieteles.
Krištolo rūmų (Crystal Palace) atgimimas
Pastatas Hyde parke buvo pastatytas 1851 metų Pasaulinei parodai ir nebuvo planuojama, jog jis ilgai gyvuos. Pasibaigus Pasaulinei parodai kilo aistringos diskusijos. Ką reikėtų daryti su žymiaisias Krištolo rūmais? Galiausiai, verslininkų konsorciumas, tarp jų buvo ir Joseph`as Paxton`as, juos nupirko. Buvo tikras stebukas juos išardyti ir perkelti į kitą vietą. Bet pamažu pamažu ir jie buvo pergabenti į Surėjaus (Surrey) grafystės miestą Sydenham`ą. Naujasis pastatas tebuvo pusės ilgio nei, kad buvęs Hyde parke ir, galiausiai, sumontuotas. Jo pamate buvo išsiraizgęs sudėtingas penkiasdešimties mylių karšto vandens vamzdynas. 1854 metų birželį rūmai buvo atidaryti, kaip tik laiku, kad privilioti į juos madingus Londono ponus iki pat sezono pabaigos. Rūmų steigėjų tikslas buvo šviesti britų publiką istorinių panoramų serija. Čia buvo Asirijos karališkieji rūmai, Pompėjos ir romėnų kiemai, viduramžių dvaro rūmai, Alhambros rūmai su Liūtų kiemo fontano kopija, bizantinio stiliaus rūmai ir Senovės Egipto rūmai su puikiomis ir didžiulėmis autentiško dydžio Abu Simbelio šventyklos statulų 51 pėdos aukščio kopijomis. Visi šie architektūriniai kiemai buvo pastato viduje, o jų erdvė naudojama susirinkimams ir koncertams. Kaip kad G. F. Hendelio muzikos koncertai sulaukę apie 40 tūkst. klausytojų arba 1857 metais garsiojo babtistų pamokslininko kreipimasis į 23 654 tikinčiuosius.
Populiarios pramogos buvo: pakilimai su Krištolo rūmų astronautu dujų balionu į mylios aukštį ar šiek tiek aukščiau ir pasigrožėti atsiveriančia Londono panorama, pramoga ne iš pigiųjų – £5, didelė suma tiems laikams; nuo 1865 metų pirotechnikas Charles Brock`as pradėjo savaitę trunkančias nuostabių fejerverkų šventes; be to, čia dar buvo 200 akrų parko plotas su trimis ežerais, viename jų – sala, kurioje įsikūrė išnykę priešistoriniai gyvūnai, stengtasi padaryti kuo įmanoma panašesnius, kad atrodytų kaip gyvi, aišku, kiek tai leido tuometinės priešistorinių gyvūnų žinios. Iguanodonas – 34 pėdų ilgio, pagamintas naudojant geležinius strypus, plyteles, plytas, skaldą ir sunaudota jam 38 cemento statinės.
J. Paxton`as buvo pasinėręs į puikiųjų fontanų ir vandens atrakcionų kūrimą. Tačiau jie buvo per brangūs, kad veiktų nuolat, tad buvo įjungiami tik specialiomis progomis. Jo išlaidos “The People’s Palace“ išaugo į dideles finansines problemas. Einant trisdešimtiesiems rūmų gyvavimo metams, lankytojų metinis vidurkis buvo pasiekęs du milijonus. Tačiau palaipsniui didžiadvasiai steigėjų tikslai buvo vis labiau spaudžiami komercijos, o 1936 metais „The People’s Palace“ kilo gaisras ir rūmai visiškai sudegė.