• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Benediktas XVI penktadienio kalboje ryžtingai ėmėsi žmogaus teisių gynybos ir daugiašalės santarvės bei paragino plėtoti dialogą tarp kultūrų.

REKLAMA
REKLAMA

Baltais rūbais apsirengęs 81-erių Katalikų bažnyčios vadovas priminė 192 šalis vienijančios Generalinės Asamblėjos delegatams jų pareigą saugoti savo šalių žmones nuo jų teisių pažeidinėjimo.

REKLAMA

„Kiekviena valstybė pirmiausia turi apsaugoti savo gyventojus nuo grėsmingo ir ilgalaikio žmogaus teisių pažeidinėjimo“, - kalbėjo pontifikas.

„Jeigu valstybės negali tokios apsaugos garantuoti, tarptautinė bendruomenė privalo įsikišti panaudodama tas juridines priemones, kurias numato JT chartija“, - kalbėjo Benediktas XVI.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš savo kalbą apie žmogaus teises ir daugiašalę santarvę Benediktas XVI apsilankė Jungtinių Tautų būstinėje, kur privačiai kalbėjosi su JT generaliniu sekretoriumi Ban Ki-Moonu ir su juo bendravo maždaug pusvalandį. Tik tada jis nuvyko į sausakimšą Generalinės Asamblėjos salę.

Popiežius JT Generalinėje asamblėjoje padarė svarbų pranešimą, kad būtina imtis kolektyvinių globalių veiksmų pasaulinėms problemoms spręsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo kalboje 1,1 milijardo katalikų bažnyčios vadovas iškėlė daugiašalės santarvės vertybę. Pasak jo, ši santarvė šiuo metu „tebėra kritinės būklės, nes ją lemia paskiri sprendimai, o juk pasaulio problemos reikalauja kolektyvių veiksmų įsikišimo“.

Pastebėdamas, kad šiais metais minimas Visuotinių žmogaus teisių deklaracijos 60-ties metų sukaktis, popiežius sakė, kad parama žmogaus teisėms buvo „pati aktyviausia strategija, padedanti pašalinti nelygybę tarp šalių ir socialinių grupių, ir kartu padidinanti saugumą“.

REKLAMA

Jis taip pat akcentavo dialogo tarp kultūrų ir religijų būtinumą šiuo metu, įtampai tarp Vakarų ir islamo pasaulio išaugus“.

„Jungtinės Tautos gali tikėtis rezultatų iš dialogo tarp religijų ir gali pasisemti vaisių iš tikinčiųjų pasiryžimo, jeigu paims jų patirtį, kad ji tarnautų visų žmonių gėriui“, - sakė Benediktas XVI, girdėdamas, kaip jo žodžiai buvo palydėti ilgomis ovacijomis.

Tai jau ketvirtas 1, 1 mlrd. narių turinčios Romos katalikų vadovo apsilankymas Jungtinėse Tautose. 1965 metais čia lankėsi popiežius Paulius VI, 1979 ir 1995 metais popiežius Jonas Paulius II.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų