Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį susitiko su Pietų Korėjos prezidentu Roh Moo-hyunu (Ro Muhjunu) ir išreiškė "susirūpinimą" dėl Tolimuosiuose Rytuose vykstančių branduolinių ginklavimosi varžybų keliamos grėsmės.
Popiežius įteikė Roh Moo-hyunui laišką, kuriame visas Šiaurės Korėjos branduolinio klausimo sprendimu suinteresuotas šalis ragina dėti "visas pastangas išspręsti esamą įtampą taikiomis priemonėmis", pranešama remiantis Vatikano paskelbtu tekstu.
Jis paragino abi puses "susilaikyti nuo bet kokių gestų ar iniciatyvų, kurios gali sukelti pavojų deryboms, ir tuo pačiu užtikrinti, kad labiausiai pažeidžiamą Šiaurės Korėjos gyventojų dalį pasiektų humanitarinė pagalba".
Ketvirtadienį Šiaurės ir Pietų Korėjų pareigūnai sutarė šį mėnesį Pchenjane surengti ministrų derybas ir atnaujinti septynis mėnesius aukštu lygiu nevykusį dialogą. Jų susitikimas Šiaurės Korėjos pasienyje esančiame Kaesongo mieste įvyko praėjus vos dviem dienoms po istorinio tarptautinio susitarimo, kuriuo Pchenjanas sutiko uždaryti branduolines jėgaines mainais už humanitarinę pagalbą ir diplomatines lengvatas.
Pabrėžęs ženklų ekonominį Pietų Korėjos augimą, popiežius sakė "suvokiantis, kad dar ne visi piliečiai gali visapusiškai pasinaudoti išaugusia gerove" ir prašė vyriausybę "darniai dirbti su visais tais, kurie stengiasi skatinti bendrąjį gėrį ir socialinį teisingumą".
Benediktas XVI taip pat gyrė pietų korėjiečius, "kurie stengiasi apsaugoti ir apginti gyvybės, santuokos ir šeimos šventumą, - sritis <...> kuriose ypač aktyviai darbuojasi Korėjos Katalikų Bažnyčia".
Iš maždaug 48 mln. Pietų Korėjos gyventojų keturi milijonai išpažįsta katalikybę.
Kaip teigė gerai informuoti šaltiniai Vatikane, 1986 metais Roh Moo-hyunas su žmona buvo pakrikštyti pagal katalikų apeigas.
Pietų Korėjos prezidentas, trečiadienį atvykęs į Vatikaną iš Ispanijos, taip pat ketino susitikti su Italijos prezidentu Giorgio Napolitano (Džordžu Napolitanu) ir ministru pirmininku Romano Prodi (Romanu Prodžiu).