„Ukraina gali atlikti perkrovimą. Ne pinigų srautų perskirstymo iš vienų kišenių į kitas prasme, o tikrą [perkrovimą], pagrįstą suvokimu, kad būtina konsoliduoti liaudį ne jėgos, o nacionalinės darbotvarkės kūrimo pagrindu“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė M. Zacharova.
Ji pridūrė, kad šią išvadą grindžia „visu pasaulio užkulisių supratimu“.
URM atstovė pabrėžė, jog Ukrainai reikalingas „perkrovimas“, kad šaliai „kitą kartą, kitaip nei dabar, netektų atriboti nuo balsavimo milijonus savo piliečių“.
Kaip rodo negalutiniai balsų skaičiavimo rezultatai, jokios politinio darbo patirties neturintis komikas V. Zelenskis per sekmadienį vykusį antrąjį rinkimų ratą gavo apie 73,2 proc. balsų, o už dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką balsavo 24,46 proc. rinkėjų, pranešė Centrinė rinkimų komisija.
Balsavimas nevyko Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamose teritorijose Rytų Ukrainoje. Nuo 2014 metų besitęsiantis konfliktas tarp separatistų ir provakarietiškos Ukrainos vyriausybės nusinešė jau apie 13 tūkst. žmonių gyvybių.
Galimybės pagerinti santykius
Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pirmadienį pareiškė įžvelgiantis galimybių pagerinti Maskvos ir Kijevo santykius, kai į valdžią ateis naujasis prezidentas Volodymyras Zelenskis, bet taip pat sakė neabejojantis, kad naujasis lyderis laikysis retorikos, kurią demonstravo prieš rinkimus.
„Rinkimai Ukrainoje įvyko. Rezultatai parodė aiškų naujų požiūrių poreikį sprendžiant Ukrainos problemas. Akivaizdu, kad naujajam prezidentui iškils uždavinys konsoliduoti šalį, atsižvelgiant į pastaraisiais metais susiklosčiusią tikrovę“, – per „Facebook“ parašė D. Medvedevas.
„Neabejoju: naujasis valstybės vadovas Rusijos atžvilgiu laikysis retorikos, kurią naudojo per rinkimų kampaniją – kartoti pažįstamas ideologines formules, orientuotis į įvairias gyventojų grupes. Dėl to neturiu jokių iliuzijų“, – pridūrė Rusijos vyriausybės vadovas.
„Vis dėlto galimybių pagerinti ryšius su mūsų šalimi esama. Ko tam reikėtų? Sąžiningumo. Ir dar reikalingas pragmatiškas bei atsakingas požiūris“, – rašo D. Medvedevas.
Jis pridūrė, kad šis požiūris turi atsižvelgti į Ukrainoje susiklosčiusią politinę tikrovę, įskaitant konfliktą su separatistais Rytų Ukrainoje.
„Todėl svarbiausia, ko reikėtų palinkėti naujajai Ukrainos vadovybei – blaivaus proto. Ir, aišku, supratimo, kokie vertingi yra mūsų šalių žmonių santykiai, turintys būti aukščiau politinės konjunktūros“, – teigė premjeras.
Triuškinanti pergalė
V. Zelenskis per sekmadienį vykusį antrąjį rinkimų ratą gavo apie 73,2 proc. balsų, o už dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką balsavo 24,46 proc. rinkėjų, pranešė Centrinė rinkimų komisija.
Šiuos negalutinius rezultatus rinkimų komisija paskelbė suskaičiavus 85,56 proc. balsalapių.
Rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas buvo 62,07 procento.