Iš viso policininkai suėmė 18 žmonių, iš jų net 13 – vadinamieji įteisintieji vagys, priklausantys Kutaisio klanui. Europolas pažymi, kad toks skaičius kriminalinių autoritetų Europoje sulaikytas pirmą kartą.
Didžiulė operacija buvo suplanuota Italijoje, čia suimti 7 asmenys. Tuo pačiu metu speciali operacija vykdyta ir kitose ES šalyse: Čekijoje ir Portugalijoje suimta po 2 nusikaltėlius, Prancūzijoje, Vengrijoje po vieną, o Lietuvoje penki. Suėmimų metu iš nusikaltėlių buvo atimti ginklai, narkotikai ir beveik 100 tūkst. eurų, praneša „Interfaks“.
Prie suėmimo operacijos svariai prisidėjo belgų, vokiečių ir lenkų pareigūnai. Ši tarptautinė operacija vainikavo 18 mėnesių trukusį darbą, kurio metu buvo keičiamasi duomenimis ir renkami nusikaltimų įrodymai keliose ES valstybėse.
Pasak policijos, Kutaiso klano vadeivos suėmimas Vengrijoje sudavė galingą smūgį etniniu pagrindu sudarytam organizuotam nusikalstamumui.
Europolo atstovai teigia, kad šie suėmimai yra ne paskutiniai šioje byloje. Jo teigimu, tai puikus koordinuoto pareigūnų darbo pavyzdys, kuris padės ES gyventojus apsaugoti nuo nusikalstamų struktūrų.
Gruzinų kilmės mafijos autoritetai į ES suvažiavo po Senio Chasano nužudymo
Anot Europolo, šiuo metu vyksta arši kova dėl įtakos tarp dviejų įtakingų kriminalinių struktūrų – Tbilisio ir Kutaisio. Abi grupuotės stengiasi perimti viso Europos nusikalstamo pasaulio kontrolę, tikinama Europolo pranešime.
Taip pat pranešime paminėtas 2013-ųjų sausį Maskvoje nužudytas „rusų mafijos karalius Aslanas Senis Chasanas Osojanas. Būtent šis įvykis laikomas mafijos įtakos teritorijų persidalijimo priežastimi. Po mafijos krikštatėvio nužudymo į Vakarų Europą plūstelėjo gruzinų mafijos autoritetai. ES valstybes vadinamieji įteisintieji vagys naudoja vietoj slėptuvių, baimindamiesi susidorojimo tėvynėje. Vagis masina puikus susisiekimas tarp ES valstybių, išplėtota infrastruktūra ir galimybės nusikalstamu būdu įgytas pajamas investuoti į legalų verslą.