Vyriausybė taip pat pareiškė, kad peržiūrės pažangą siekiant teisiškai įtvirtinto tikslo iki 2050 metų pasiekti nulinį anglies dvideginio išmetimo lygį, kad būtų atsižvelgta į vartotojų ir verslų poreikius, ir pabrėžė, kad toliau tvirtai sieks šio tikslo.
Namų ūkiai kitą mėnesį sulauks 80 proc. padidėjusių sąskaitų už dujas ir elektrą, nes dar labiau išaugo didmeninės energijos kainos dėl tiekimo trūkumo po Rusijos invazijos į Ukrainą.
Įmonės, kurių sąskaitos nėra įšaldytos, perspėjo, kad dėl dar didesnio jų kilimo gali žlugti, infliacijai esant aukščiausiame per 40 metų lygyje – 10,1 procento. Prognozuojama, kad ji dar augs.
Vyriausybė mano, kad valstybės remiama schema kainuos dešimtis milijardų svarų (eurų), tačiau L. Truss ir naujasis iždo kancleris Kwasi Kwartengas tvirtino, kad tai duos „didelės naudos“ ekonomikai.
Tai sumažintų infliaciją nuo keturių iki penkių procentinių punktų, tvirtino jie pranešime.
Jie taip pat paskelbė, kad nutraukiamas hidraulinio ardymo – prieštaringai vertinamo iškastinio kuro gręžimo būdo – draudimas ir kad nebebus suteikiama daugiau licencijų naftai ir dujoms išgauti Šiaurės jūroje.
L. Truss teigė, kad „dešimtmečius trukęs trumpalaikis mąstymas apie energiją“ ir nesugebėjimas užtikrinti tiekimo paliko Jungtinę Karalystę, savo energijos reikmėms labai priklausomą nuo dujų, pažeidžiamą kainų sukrėtimų.
„Neeiliniai iššūkiai reikalauja neeilinių priemonių, užtikrinančių, kad Jungtinė Karalystė daugiau niekada nepatektų į tokią padėtį“, – sakė ji.
K. Kwartengas teigė, kad įšaldymas reiškia, kad susirūpinę namų ūkiai ir verslai „dabar gali atsikvėpti didžiuliu palengvėjimo atodūsiu“.
L. Truss sakė, kad vidutinio britų namų ūkio sąskaitos už energiją neviršys 2 500 svarų sterlingų (2,9 tūkst. eurų) per metus.
Nebuitiniams energijos vartotojams, įskaitant įmones, labdaros organizacijas ir viešojo sektoriaus organizacijas, pavyzdžiui, mokyklas ir ligonines, sąskaitos bus įšaldytos šešiems mėnesiams.