• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švedų mokslininkai pirmą sykį aptiko mutavusią kovornaviruso atmainą naujagimyje, kurio mama sirgo COVID-19. Abiejų pacientų gyvybėms pavojaus nėra.

Švedų mokslininkai pirmą sykį aptiko mutavusią kovornaviruso atmainą naujagimyje, kurio mama sirgo COVID-19. Abiejų pacientų gyvybėms pavojaus nėra.

REKLAMA

Nėščia moteris dėl stiprių skausmų pilve buvo pristatyta į Malmės ligoninę. Medikai pastebėjo, kad kūdikio anomaliai retas širdies susitraukimų dažnis, o tai gali būti deguonies trūkumo požymiu. Buvo atliktas Cezario pjūvis, o gauti tyrimai patvirtino, kad mama su vaiku yra užsikrėtę koronavirusu. SARS-CoV-2 genomas buvo ištirtas, mokslininkai nustatė, kad vaikas buvo infekuotas dar iki gimimo.

Nepaisant to, kad pirminis tyrimas parodė identiškus virusus tiek pas mamą, tiek ir pas kūdikį, netrukus specialistai nustatė pokyčius viruse, kurį nešiojo kūdikis. Jame susiformavo nauja atmaina, kuri genetiškai skyrėsi nuo pirminės. Pasak mokslininkų, tai yra pirmas kartas, kuomet pavyko užfiksuoti koronaviruso mutacijos atvejį mamai jį perdavus dar negimusiam kūdikiui, rašoma „The Conversation“.

Mutacija A107G užfiksuota vos po penkių dienų po kūdikio gimimo. Mokslininkai taip pat nustatė daug pažeidimų placentoje dėl kilusio uždegimo. Mama pati greitai pasveiko nuo COVID-19, tačiau naujagimiui teko dėl priešlaikinio gimdymo skirti daug dėmesio. Tiesa, koronavirusas pats jam didelės žalos nepadarė, kūdikio organizme susiformavo ir antikūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Nėščiosios koronaviruso perdavimas vaisiui įvyksta itin retai, nes placenta atlieka skydo nuo infekcijos vaidmenį ir turi palyginti mažai ACE2 baltymo, kurį virusas naudoja patekdamas į ląsteles. Išskirtiniais atvejais virusas pažeidžia placentą, o tai ir sukelia deguonies vaisiui trūkumą.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų