„DeepSeek“ savo pokalbių robotą „R1“ pristatė praėjusį mėnesį ir sukėlė perversmą šioje pasaulio pramonėje, teigdama, kad savo dirbtinio intelekto pajėgumais jis prilygsta pirmaujančioms Jungtinių Valstijų platformoms, o investicijų jį sukurti prireikė gerokai mažiau.
Pietų Korėjai bei kitoms šalims, tokioms, kaip Prancūzija ir Italija kilo klausimų apie platformos „DeepSeek“ praktiką tvarkant duomenis, todėl jos pateikė rašytinę užklausą, kaip bendrovė tvarko vartotojų informaciją.
Tačiau po to, kai „DeepSeek“ neatsakė į Pietų Korėjos duomenų kontrolės institucijos užklausą, ketvirtadienį keletas ministerijų patvirtino, kad ėmėsi veiksmų, siekdamos apriboti prieigą ir išvengti galimo įslaptintos informacijos nutekėjimo naudojantis generatyvinio DI paslaugomis.
„Priemonės užblokuoti „DeepSeek“ buvo įgyvendintos visų pirma prie interneto prijungtuose kompiuteriuose, naudojamuose karinio darbo tikslais“, – naujienų agentūrai AFP paaiškino vienas oficialus asmuo iš gynybos ministerijos.
Ši ministerija, prižiūrinti aktyviosios tarnybos karius, budinčius palei sieną su branduoliniais ginklais ginkluota Šiaurės Korėja, taip pat „kiekvienam daliniui ir kariui pakartojo perspėjimus generatyviniu DI naudotis atsargiai, atsižvelgiant į saugumą ir techninius klausimus“, – pridūrė ji.
Pietų Korėjos policija naujienų agentūrai AFP pranešė užblokavusi prieigą prie platformos „DeepSeek“, tuo tarpu prekybos ministerija nurodė prieigą prie jos laikinai apribojusi visuose savo kompiuteriuose.
Prekybos ministerijos teigimu, toks sprendimas buvo priimtas, nes „DeepSeek“ „neatsiliepė į Asmeninės informacijos apsaugos komisijos užklausą“.
Tuo tarpu šalies finansų ministeriją naujienų agentūrai AFP pasakė, kad „visų savo darbuotojų atžvilgiu ėmėsi priemonių neleisti, kad platformai „DeepSeek“ nutekėtų asmeninė ir konfidenciali informacija“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!