Per praeitą naktį buvo diagnozuoti penki nauji užsikrėtimo MERS koronavirusu atvejai, todėl šia liga Pietų Korėjoje užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo iki 41.
MERS protrūkis Pietų Korėjoje yra didžiausias už Saudo Arabijos ribų. Pastarojoje šalyje jau beveik 2 000 žmonių yra laikomi karantine arba stebimi.
Naujausia auka tapo 76 metų vyras, kuris mirė ketvirtadienį. MERS viruso infekcija jam buvo diagnozuota gegužės 21 dieną.
Pietų Korėjos sveikatos apsaugos ministerija, kritikuojama dėl nepakankamo skaidrumo prasidėjus šiam protrūkiui, pagaliau patvirtino, kurioje ligoninėje buvo gydomas pirmasis MERS susirgęs pacientas.
Ministerija nurodė, kad visi, gegužės 15–29 dienomis lankęsi Pjongteko ligoninėje, esančioje už maždaug 65 km į pietus nuo Seulo, turėtų pasitikrinti sveikatą.
Vyriausybė iš pradžių atsisakinėjo atskleisti, kuriose ligoninėse gydomi pacientai, užsikrėtę MERS virusu, nuo kurio kol kas nėra jokių vaistų arba vakcinos. Pareigūnai argumentavo, kad toks žingsnis klinikoms sukeltų nepagrįstų komercinių nuostolių.
Ypač didelį nerimą sukėlė faktas, kad šiuo virusu užsikrėtė vienas gydytojas, dirbantis didelėje Seulo ligoninėje. Manoma, kad būdamas potencialiu užkrato platintoju, jis dalyvavo viešuose susitikimuose, per kuriuos galėjo turėti kontaktą su maždaug 1,5 tūkst. žmonių.
Seulo meras Park Won-soonas (Pak Vonsunas) kritikavo vyriausybę dėl nesidalijimo informacija apie to gydytojo judėjimą ir sakė, kad jo administracija imsis vadovauti pastangoms užtikrinti visuomenės saugumą.
„Nuo šiol Seulo miestas pradeda karą prieš MERS. Imsimės skubių ir griežtų priemonių ... kad apsaugotume mūsų piliečių gyvybes ir saugumą“, – penktadienį sakė meras žurnalistams.
Sveikatos apsaugos ministras Moon Hyong-pyo (Mun Hjongpo) atsiprašė dėl to, kad šis ligos protrūkis sukėlė nerimą visuomenei, bet atmetė Park Won-soono kritiką, sakydamas, kad meras provokuoja „nepasitikėjimą ir nesupratimą“.
Kaip rodo Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) statistika, pasaulyje užfiksuoti 1 179 užsikrėtimo MERS virusu atvejai, 442 iš tų pacientų mirė. Ši liga yra išplitusi daugiau negu 20 šalių, bet labiausiai ji paveikė Saudo Arabiją.
Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromas laikomas žmogaus gyvybei pavojingesne, bet mažiau užkrečiama liga negu ūmus kvėpavimo takų sindromas (SARS), sukeliamas panašaus viruso. SARS, kuris pirmąkart išplito Azijoje 2003 metais, nusinešė jau šimtus žmonių gyvybių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.