Pietų Korėja yra svarbi ginklų eksportuotoja, JAV ir Europos sąjungininkės seniai prašo Seulo labiau padėti Kyjivui. Spėliojama, kad Šiaurės Korėjai galimai siunčiant ginklus į Rusiją karui Ukrainoje, Pietų Korėja galėtų pakeisti ilgalaikę savo politiką. Tačiau Yoon Suk Yeolas žurnalistams sakė, kad laikosi „tvirtos pozicijos“ netiekti mirtinų ginklų konflikte dalyvaujančioms šalims.
Yoon Suk Yeolas sakė, kad jo šalis daro viską, kad „suteiktų humanitarinę ir atkūrimo pagalbą sutinkamai su šalies Konstitucijos dvasia“. Pasak prezidento, santykiai su Maskva įtempti dėl ginklų siuntų iš Šiaurės Korėjos į Rusiją.
„Šiaurės Korėjos puolamųjų ginklų eksportas ne tik remia neteisėtą karą Ukrainoje, bet ir akivaizdžiai pažeidžia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas dėl sankcijų, susijusių su Šiaurės Korėjos branduoliniais ginklais“, – sakė Yoon Suk Yeolas.
Nepaisant įtampos su Maskva dėl tariamų ginklų siuntų, Pietų Korėjos prezidentas sakė, kad dirbs su Rusija. „Rusija yra šalis, su kuria ilgai palaikėme gerus santykius“, – sakė jis. „Neseniai kilus karui Ukrainoje, turime skirtingas pozicijas dėl ginklų iš Šiaurės Korėjos panaudojimo“, – pridūrė jis. „Kalbant apie mūsų santykius su Rusija, bendradarbiausime kiekvienu konkrečiu atveju, galime prieštarauti arba būti atsargūs, priklausomai nuo skirtingų pozicijų, tačiau santykius su Rusija tvarkysime kuo sklandžiau“, – sakė Yoon Suk Yeolas.
Seulas seniai siekė tapti vienu didžiausių pasaulio ginklų eksportuotojų – ketvirtu pagal dydį po JAV, Rusijos ir Prancūzijos, dabar tai įmanoma, rodo pramonės tyrimai.
Pietų Korėja pardavė artilerijos sviedinius Vašingtonui, tačiau sudarė sutartį dėl „galutinio vartotojo“, o tai reiškia, kad ginklus gali naudoti tik Jungtinės Valstijos. Ekspertai teigia, jog tai leidžia Jungtinėms Valstijoms vėliau tiekti Kyjivui savo sviedinius.
Pietų Korėjos prezidentas kalbėjo per pirmąją per beveik dvejus metus spaudos konferenciją, ją surengė minint dvejus savo valdymo metus.