Vienoje Meksikos klinikoje apie 80 žmonių buvo paskiepyti netikra vakcina, kuri, panašu, yra fiziškai nekenksminga, bet nesuteikia jokios apsaugos nuo koronavirusinės infekcijos, pranešė JAV leidinys „Wall Street Journal“.
Meksikiečių vyriausybės atstovas COVID-19 klausimais Hugo Lopezas-Gatellis (Hugas Lopesas-Gateljis) nurodė, kad „nerasta produkto, kuris galėtų pakenkti“ sukčių aukų sveikatai, ir pridūrė, jog buvo sulaikyti keli žmonės.
Pasak H. Lopezo-Gatellio, kibernetinės policijos aptikti netikri skiepai buvo siūlomi per socialinius tinklus, o preparato vieneto kaina siekė iki 2 500 dolerių.
Ampulės buvo rastos alui skirtuose šaldytuvuose ir iš pradžių buvo identifikuotos pagal partijų numerius bei galiojimo terminus, pranešė Meksikos pareigūnai.
Tuo metu Lenkijoje konfiskuotose netikros vakcinos nuo COVID-19 ampulėse buvo kosmetinės medžiagos, kaip manoma – kremo nuo raukšlių, informavo „Pfizer“.
„Suprantame, kad esant tokioms sąlygoms, paskatintoms elektroninės prekybos paprastumo ir patogumo bei interneto suteikiamo anonimiškumo, daugės sukčiavimo, klastojimo ir kitos neteisėtos veiklos atvejų, susijusių su vakcinomis ir gydymu nuo COVID-19“, – televizijai „ABC News“ sakė vienas „Pfizer“ atstovas.
Vasarį Meksikos šiaurinės Nuevo Leono valstijos sveikatos apsaugos institucijos perspėjo apie „slaptus tariamų vakcinų nuo COVID-19“ pardavimus ir paragino žmones jų nevartoti.
Kovą Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) taip pat perspėjo, jog Meksikoje rasta „padirbtų“ „Pfizer“ vakcinų ir kad šie preparatai „vis dar gali būti apyvartoje regione“.
„Pfizer“ patikrino netikras ampules ir nustatė, kad jose nebuvo dvidozės vakcinos, kurią ši bendrovė sukūrė su vokiečių kompanija „BioNTech“.
„Pfizer“ Pasaulinio saugumo skyriaus vadovas Levas Kubiakas pareiškė, kad sukčius paskatino vakcinų didžiulė paklausa ir stygius.
„Mūsų pasiūla yra labai ribota. Pasiūla padidės, kai išplėsime [gamybą], o kitos įmonės pateks į vakcinų rinką. Iki tol nusikaltėliai turi puikią galimybę“, – sakė jis „Wall Street Journal“.
Tuo metu Meksika tikrina ir 6 tūkst. deklaruotų rusiškos vakcinos „Sputnik V“ dozių, kurios buvo konfiskuotos praėjusį mėnesį į Hondūrą skridusiame lėktuve, pranešė laikraštis.