Jis nedetalizavo, ar Rusija planuoja atnaujinti atakas prieš Ukrainoe energetikos objektus, ar pratęsti draudimą.
Taip pat penktadienio vakarą UNIAN pranešė, kad Sumuose Rusai atakavo energetikos infrastruktūrą ir paliko dalį Sumų bei aplink esančių gyvenviečių be elektros.
„Saugumo sumetimais neskelbiame išpuolio detalių ir pasekmių, kad Rusijos kariuomenė negalėtų koreguoti savo tolimesnių veiksmų. Energetikai dirba sustiprintu režimu, kad atstatytų elektros energijos tiekimą į visus namus“, – nurodoma atakuotos bendrovės pranešime.
Anksčiau penktadienį JAV valstybės sekretorius Marco Rubio įspėjo, kad JAV nutrauks savo pastangas tarpininkauti sudarant susitarimą, jei greitai nebus pasiektas proveržis. Kalbėdamas po susitikimų Paryžiuje, jis sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas tebėra suinteresuotas susitarimu, bet turi „kitų prioritetų“, jei Kremlius atsisakys bendradarbiauti.
„Manome, kad tam tikrą pažangą, tiesą sakant, jau galima pripažinti“, – sakė D. Peskovas.
„Jau yra tam tikrų poslinkių, bet, žinoma, dar laukia daug sudėtingų diskusijų“, – pridūrė jis.
Kaip pažangos ženklą jis nurodė dalinį ugnies nutraukimą dėl smūgių energetikos objektams, melagingai teigdamas, kad Rusija jo laikosi, ir kaltindamas Ukrainą pažeidus susitarimą.
Rusija pirmą kartą paminėjo, kad yra pasirengusi vienam mėnesiui nutraukti smūgius infrastruktūros objektams, vasario 18 d. Ukraina sutiko su šiuo pasiūlymu po kovo 25 d. Rijade vykusių derybų su JAV.
Nuo to laiko Maskva paliaubas pažeidė daugiau kaip 30 kartų.
Tačiau D. Peskovas pridūrė, kad vieno mėnesio laikotarpis, per kurį buvo nutrauktos paliaubos energetikos infrastruktūros srityje, baigėsi.
„Vieno mėnesio laikotarpis iš tiesų baigėsi“, – sakė jis. „Šiuo metu jokių kitų vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado, Rusijos prezidento Vladimiro Putino, nurodymų negauta“.
Baltieji rūmai vis labiau nusivilia užsitęsusiu taikos procesu. D. Trumpas peikė ir Ukrainą, ir Rusiją dėl nesugebėjimo susitarti.
D. Trumpas taip pat ne kartą kaltę dėl karo vertė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui, vadindamas Rusijos invaziją „Bideno karu“.
Kovo 11 d. Džidoje vykusiose derybose su JAV Kyjivas pritarė besąlygiškoms paliauboms, tačiau taip pat pabrėžė, kad į visapusišką taikos susitarimą turi būti įtrauktos saugumo garantijos – įsipareigojimas, kurio D. Trumpas nelinkęs prisiimti.
Maskva atmetė paliaubų pasiūlymą, reikalaudama sąlygų, kurios pakenktų Ukrainos gynybiniams pajėgumams, įskaitant visišką Vakarų karinės pagalbos sustabdymą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!