„(Lietuva) turi teritorinių pretenzijų (Rusijos atžvilgiu). Tai patvirtina mūsų gilų susirūpinimą ir pateisina visas esamas ir būsimas priemones, skirtas užtikrinti mūsų valstybės saugumą“, – teigė D. Peskovas.
Rusijos Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Viktoras Zavarzinas televizijos kanalui „Info24“ sakė, kad Lietuvos valdžia išgyvena „agoniją“, todėl „nebežino, ką dar sugalvoti“.
„Kokios pretenzijos? Lietuva – mikrovalstybė. Ji išgyvena agoniją, todėl nebežino, ką sugalvoti. Tai mūsų teritorija“, – dėstė parlamentaras.
V. Zavarzinas pastebėjo, kad visai neseniai Kaliningrado srityje buvo priimta keletas svarbių sprendimų dėl ekonominės regiono plėtros ir karinio stiprinimo. Be to, regiono socialinėje, medicinos ir kultūros sferoje „vyksta rimta plėtra“, taip pat „puikiai sutvarkyta“ jūrų logistika ir susisiekimas oro transportu.
Deputato nuomone, Lietuva – „sunki kaimynė“, bet jos „būsena apgailėtina“.
„Juk ten vieni seniai belikę, visi iš ten išvažiavo. Pas juos ten visiška suirutė, visose sferose – krizė, todėl gal tegu pirma savo namuose susitvarko. Bet kuriuo atveju, mes esame pasirengę bet kokioms provokacijoms, stipriname Baltijos laivyną ir nuolat sprendžiame Kaliningrado srities saugumo užtikrinimo klausimus“, – aiškino V. Zavarzinas.
ELTA primena, kad šią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda Kaliningrado valdžios sprendimą pakeisti Tolminkiemyje esančio memorialinio Kristijono Donelaičio muziejaus pavadinimą įvardijo dar vienu Rusijos bandymu perrašyti istoriją.
„Kas bus toliau? Knygų deginimas? Rusijos sprendimas pervadinti lietuvių literatūros klasikui Kristijonui Donelaičiui skirtą muziejų yra dar vienas nepriimtinas bandymas perrašyti istoriją“, – trečiadienį socialiniame tinkle „X“ rašė G. Nausėda.
„Nors senųjų Mažosios Lietuvos, dabar priklausančios vadinamajai Kaliningrado sričiai, gyventojų jau seniai nebėra, paskutiniai ten esantys lietuviškos kultūros ženklai turi būti saugomi. Kad ir kaip Rusija stengtųsi, Karaliaučius niekada netaps Kaliningradu!“ – pabrėžė prezidentas.
Panašiai apie tai kalbėjo ir kultūros ministras Šarūnas Birutis. Anot jo, šiuo metu atsakingos institucijos svarsto, kokių atsakomųjų veiksmų galima būtų imtis toliau.
Kaliningrado valdžios sprendimu pakeistas Tolminkiemyje esančio memorialinio K. Donelaičio muziejaus pavadinimas. Tai antradienį pranešė LRT televizija. Skelbiama, jog nuo šiol įstaiga vadinsis Literatūriniu muziejumi.
Nors, televizijos žiniomis, bažnyčioje-muziejuje esantis poeto kapas nebus liečiamas, ateityje sumažės Mažajai Lietuvai ir pačiam K. Donelaičiui skirtų ekspozicijų. Kultūros ministerijos teigimu, dėl šio įvykio buvo kreiptasi į Lietuvos konsulatą Kaliningrade.
Nurodoma, kad pastarąjį sprendimą dėl 1970 m. įkurto muziejaus pavadinimo pakeitimo priėmė Kaliningrado srities Kultūros ir turizmo ministerijai pavaldi įstaiga. Taip esą siekiama kuo labiau sumažinti lietuvybės mastą šioje apskrityje.
Kristijonas Donelaitis buvo XVIII a. lietuvių, evangelikų liuteronų kunigas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas. Svarbiausiu jo kūriniu laikoma poema „Metai“, parašyta apie 1760-1775 m.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Dar caro laikais Maskvoje buvo sakoma:
Vieninteliai Rusijos draugai tai armija ir jūrų karo laivynas.(Armija i morskoi flot)