Prancūzijos ataskaitoje šis užfiksuotas skaičius yra didžiausias nuo tyrimo pradžios, kuris vyko prieš daugiau kaip 20 metų.
Prancūzijos Bažnyčia pasiekė rekordą – daugiau kaip 17 800 suaugusiųjų ir paauglių priims krikštą per Velykas, t. y. gerokai viršijo ir taip įspūdingą praėjusių metų lygį, o patys Bažnyčios vadovai klausia savęs, kas lėmė tokį netikėtą katalikybės iškilimą tvirtai sekuliarizuotoje ir liberalioje visuomenėje.
Dar ryškesnis yra demografinis pokytis – jauni suaugusieji dabar sudaro didžiausią atsivertusiųjų dalį.
„Didysis iššūkis, su kuriuo dabar susiduriame, yra parengti mokinius“, – rašė Liono arkivyskupas Olivier‘is de Germay, vertindamas tyrimo rezultatus.
18-25 metų amžiaus grupė dabar sudaro 42 proc. suaugusiųjų katechumenų, aplenkdama 26-40 metų grupę, kuri istoriškai dominavo atsivertimų statistikoje.
Šis jaunimo skatinamas dvasinis pabudimas yra reikšmingas pokytis Bažnyčios evangelizacijos erdvėje.
Be to, sparčiai išaugo paauglių krikštijimų skaičius: sakramentui ruošiasi daugiau kaip 7,4 tūkst. paauglių nuo 11 iki 17 metų.
Visos Prancūzijos vyskupijos praneša, kad, palyginti su praėjusiais metais, paauglių katechumenų padaugėjo 33 proc.
Prancūzijos vyskupų konferencija šių metų duomenis sąmoningai susiejo su Romoje vykstančiu Jaunimo jubiliejumi, apibūdindama šį renginį kaip „jaunųjų katechumenų iš viso pasaulio susitikimo vietą“.
Per dešimtmetį Prancūzijoje suaugusiųjų krikšto atvejų padaugėjo 160 proc.
Ši tendencija atspindi panašius pokyčius, pastebėtus ir kitur Europoje. CNA naujienų partnerė „National Catholic Register“ neseniai pranešė apie Pelenų trečiadienio mišių lankomumą visoje Prancūzijoje, kai bažnyčiose buvo užimtos net ir stovimos vietos, į kurias plūdo jaunimas.
„Mes sumušėme lankomumo rekordus“, – „Famille Chrétienne“ sakė tėvas Benoistas de Sinety.
Ir pridūrė: „Vakare į Sen Moriso bažnyčią susirinko beveik tūkstantis tikinčiųjų – daugelis iš jų buvo jaunimas, dalyvavęs pirmą kartą.“
Šis Europos atgimimas vyksta tuo metu, kai nauji duomenys rodo, jog 20 metų trukęs krikščionių identifikacijos mažėjimas Jungtinėse Valstijose, atrodo, „išsilygina“.
„Pew Research Center“ duomenys rodo, kad 62 proc. suaugusių JAV gyventojų save laiko krikščionimis, ir šis skaičius nuo 2019 m. išlieka „santykinai stabilus“.
Tarp katechumenų moterų ir toliau yra daugiau nei vyrų – jos sudaro 63 proc. siekiančiųjų krikšto.
Apklausoje taip pat pastebėta didėjanti miestų tendencija, keičianti ankstesnių dvejų metų atsivertimų kaimo vietovėse augimo tendenciją.
Ypač pastebima 10-ies metų trajektorija: Nuo 2015 m., kai sakramentą priėmė tik 3,9 tūkst. suaugusiųjų, Prancūzijoje suaugusiųjų krikšto atvejų padaugėjo daugiau nei dvigubai, o šiemet jų buvo 10,3 tūkst. – per dešimtmetį šis skaičius išaugo 160 proc.
Išsamioje ataskaitoje taip pat nagrinėjama katechumenų religinė kilmė, pažymint, kad nors dauguma jų yra kilę iš krikščioniškų šeimų, vis daugiau jų teigia neturintys religinių tradicijų arba kilę iš nekrikščioniškos aplinkos.
2021 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad maždaug 17 proc. suaugusių katechumenų Prancūzijoje anksčiau turėjo dvasinės patirties, nesusijusios su krikščionybe, įskaitant budizmą, ezoteriką ar animizmą.
Kuriasi katalikiškos „TikTok“ nuomonės formuotojų grupės
Daugelį tikinčiųjų atstūmę dvasininkų seksualinės prievartos skandalai, katalikų dvasininkai ir pasauliečiai dabar bando paaiškinti šį stebinantį atgimimą, ypač tarp jaunesnių žmonių, rašoma „The Tablet“.
Kai kurios socialinės medijos priemonės, pvz., „TikTok“, yra nedidelės, bet augančios katalikų nuomonės formuotojų grupės.
Šiais metais jie buvo ypač aktyvūs prieš Pelenų trečiadienį, kai tą dieną mišiose dalyvavo daugiau jaunuolių nei tikėtasi.
„Yra vienas esminis įvykis, kurio negalite praleisti, jei norite patirti gavėnią – mišias Pelenų trečiadienį“, – sakė su populiaria prancūzų katalikų roko grupe „Glorious“ susijęs kunigas Benoitas Pouzinas.
B. Pouzinas, Valenso vyskupijos kunigas, prieš dvejus metus tapo „krikščionišku nuomonės formuotoju“. Jo įrašai „Tiktok“ sulaukė milijonų peržiūrų.
@benoitpouzin #prierechretienne Face aux soucis de la vie, aux détresses, face aux difficultés que tu traverses, tournons nous vers le Seigneur et demandons lui sa grâce #priere #prier #gratitude #demande #angoisse #peur #bible #delivrance #jesus #tiktokchretien #chretienne #chretien #catholic #catholictiktok ♬ HOLY FOREVER (PIANO) - Glorify & CHILLØUT
Jis susidomėjimo tikėjimu antplūdį apibūdino kaip „vidinį ieškojimą“, kai „maldos metu“ jaunuoliai „patiria kažką gilaus, lydimo tikro bendrystės jausmo“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!