Rusijos oro ir kosminės pajėgos „sėkmingai paleido hipergarsinių aerobalistinių raketų „Kinžal“. Šiaurės ir Juodosios jūros laivai ir povandeniniai laivai paleido sparnuotųjų raketų „Kalibr“ ir hipergarsinę raketą „Cirkon“ į taikinius jūroje ir sausumoje“, sakoma Kremliaus pranešime.
Be to, raketų poligone pietinėje Astrachanės srityje buvo išbandyta sparnuotoji raketa „Iskander K“.
„Visos raketos pataikė į savo taikinius, patvirtindamos savo veikimo parametrus“, – sakoma kariuomenės pranešime.
Rusijos televizija parodė V. Putiną ir Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką sėdinčius prie apskrito stalo Kremliaus situacijų valdymo kambaryje priešais ekranus, kuriuose buvo matyti kariuomenės vadai ir leidžiamos raketos.
Anksčiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas užsiminė apie Rusijos branduolinių pajėgų paleidimo kodus.
„Tokie bandomieji paleidimai, be abejo, neįmanomi be valstybės vadovo. Jūs žinote apie garsųjį juodąjį lagaminą ir raudoną mygtuką“, – žurnalistams sakė jis.
Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad pratybose dalyvauja beveik visos kariuomenės rūšys, įskaitant strategines raketų pajėgas.
Jungtinės Valstijos teigia, kad Rusija jau apsisprendė pulti Ukrainą, prie kurios sienų sutelkė apie 150 tūkst. karių. Vašingtonas mano, kad kartu su Rytų Ukrainoje įsitvirtinusiais prorusiškais separatistais Maskva dabar galėtų pasiųsti iki 190 tūkst. karių.
Dalis Rusijos pajėgų – apie 30 tūkst. karių – yra pasiųsti į Baltarusiją dalyvauti bendrose pratybose, kurios baigsis sekmadienį. Masva tvirtina, kad po mokymų šios pajėgos grįš į savo nuolatines bazes, bet JAV žvalgyba nerimauja, kad jos irgi gali dalyvauti puolant Ukrainą.
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį sakė esąs tikras, kad V. Putinas jau apsisprendė įsiveržti, net jeigu Vakarų šalys dėl to imtųsi beprecedenčio griežtumo sankcijų. Pasak jo, toks puolimas gali prasidėti artimiausiomis dienomis, o vienas iš taikinių gali būti sostinė Kijevas.
Šeštadienį Lietuvoje viešintis JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas sakė, kad Rusijos pajėgos „pasiruošusios smogti“ ir užima „pozicijas, tinkamas atakuoti“.
Rusija pastarosiomis dienomis paskelbė pradedanti išvesti pajėgas, sutelktas prie Ukrainos. Anot Maskvos, šios pajėgos dalyvavo įprastose karinėse pratybose, o Vakarų šalys esą kursto „isteriją“ savo pareiškimas apie invazijos planus.
Tačiau V. Putinas taip pat sugriežtino retoriką, reikalaudamas raštiškų garantijų, kad Ukrainai niekada nebus leista įstoti į NATO ir kad JAV vadovaujamas karinis aljansas atitrauks savo pajėgas iš Rytų Europos ir Baltijos šalių į pozicijas, kuriose jos buvo laikomos prieš dešimtmečius.