• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Titaniką“ tyrinėjęs mokslininkas dr. Michaelas Guillenas sako per ekspediciją yra vos per plauką išvengęs mirties. 

„Titaniką“ tyrinėjęs mokslininkas dr. Michaelas Guillenas sako per ekspediciją yra vos per plauką išvengęs mirties. 

REKLAMA

Pasak dr. M. Guilleno, vienos ekspedicijos metu jo povandeninis laivas įstrigo tarp „Titaniko“ nuolaužų, todėl tyrimas galėjo kainuoti gyvybę. Mokslininkas įsitikinęs, kad vandenyno turizmą reikėtų pristabdyti. 

Dr. M. Guillenas buvo pirmasis korespondentas, pranešęs apie „Titaniko“ nuolaužų vietą 2000 m., kai povandeninis laivas, kuriame jis buvo, pakliuvo į „labai stiprią povandeninę srovę“ ir įstrigo didžiuliame „Titaniko“ laivo sraigte.

M. Guillenas, kalbėdamas su CNN, sakė: „Jūra pavojinga. Tai ne žaidimų aikštelė. Vandenynas neramus, ir aš apie tai galvoju, kai žiūrėjau į Šiaurės Atlanto vandenis. Jie tamsūs, jie šalti. Jie tiesiog nori tave praryti, jei padarysi menkiausią klaidą“, – sako mokslininkas.

Primename, kad ketvirtadienį JAV pakrančių apsaugos tarnyba oficialiai patvirtino, kad nuo sekmadienio ieškotas povandeninis laivas, tikėtina, sudužo. Tai rodo rastos nuolaužos.

REKLAMA

Pareigūnai pranešė, kad aplink „Titaniko“ aikštelę tarp nuolaužų buvo aptiktos penkios didelės dalys, kurios įvardytos kaip „pagrindinės“.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad nuolaužų laukas rodo, kad povandeninį laivą galėjo ištikti „katastrofiškas“ sprogimas. 

Pareigūnai teigia, kad nuotoliniu būdu valdomos povandeninės paieškos mašinos liks įvykio vietoje šalia „Titaniko“.

Spaudos konferencijos metu pareigūnai patvirtino, kad įgulos nariai laikomi mirusiais, nors kūnai ir nebuvo rasti.

„Tai neįtikėtinai negailestinga aplinka“, – pridūrė situaciją pristatęs JAV kontradmirolas Johnas Maugeris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV pakrančių apsaugos tarnyba žuvusiųjų artimiesiems pareiškė užuojautą.

Jis teigė, kad šiuo metu siekiama atkurti įvykių chronologiją, o tai padaryti tokiomis sąlygomis ypač sudėtinga, kai įvykio vieta – dvi mylios po vandeniu. 

JAV pakrančių apsaugos tarnyba teigia, kad šiuo metu jų mintys yra su šeimomis ir užtikrina, kad bandys suprasti, kas nutiko įgulai, nes kyla daug klausimų.

Anksčiau ketvirtadienį skelbta, kad „Titaniką“ apžiūrėti plaukusio ir dingusio povandeninio laivo paieškoje aptikti pirmieji radiniai. 

REKLAMA

JAV pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad nardymo robotas paieškos zonoje aptiko „nuolaužų lauką“.

Primename, kad povandeninis laivas dingo atokioje Šiaurės Atlanto vietoje sekmadienį ir buvo aprūpintas deguonimi keturioms dienoms penkių narių įgulai. 

Mikroautobuso dydžio povandeninis laivas, priklausantis privačiai įmonei „OceanGate Expeditions“ kol kas oficialiai dar nėra surastas. Netrukus turi paaiškėti, ar aptiktos nuolaužos priklauso šiam povandeniniam laivui. 

REKLAMA

Pareigūnų teigimu, antradienį ir trečiadienį Kanados paieškų lėktuvai aptiko povandeninį triukšmą ir tai įžiebė viltį surasti laivą laiku. Patys pareigūnai teigia, kad vis dar neaišku, kas skleidė šiuos garsus ir kad tai nebūtinai galėjo būti povandeninio laivo skleidžiami garsai. 

Vietoje, kurioje buvo aptikti garsai, buvo dislokuotos nuotoliniu būdu valdomos povandeninės paieškos mašinos. Ketvirtadienio rytą į vietovę taip pat atvyko prancūzų tyrimų laivas „Atalante“ ir dislokavo savo povandeninės paieškos mašiną, pranešė JAV pakrančių apsaugos tarnyba. Šis robotas gali tyrinėti šalia „Titaniko“ nuolaužų, kurios yra apie 12 500 pėdų (3 810 m) gylyje.

Bendras tiriamas plotas yra apie 26 000 kvadratinių kilometrų, du kartus didesnis už JAV Konektikuto valstiją. Pasak ekspertų, vietovėje vyrauja audringos sąlygos ir prastas matomumas, todėl paieškos operacija tampa sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų