Kalbėdamas viename forume Vašingtone, M.Zuckerbergas sakė, kad „Facebook“ toliau reikalaus didesnio skaidrumo dėl JAV nacionalinio saugumo agentūros programų, apie kurias buvo paskelbta pastaraisiais mėnesiais ir kurias vykdant, kaip manoma, yra renkami didžiuliai kiekiai duomenų apie interneto vartotojus.
Pasak M.Zuckerbergo, jo bendrovė „Facebook“ nuolat stebi, kaip bėgant laikui kinta vartotojų pasitikėjimas „Facebook“. Bendrovės vadovas pažymėjo, kad atskleista informacija apie NSA programą PRISM lėmė didelį pasitikėjimo nuosmukį.
„Daug kartų mes skelbdavome pranešimus (dėl kokių nors problemų), tačiau tai nė kiek nepakreipdavo pasitikėjimo rodyklės. NSA medžiaga pakreipė“, – jis sakė forume, kurio rėmėju tapo žurnalas „The Atlantic“.
„Pasitikėjimo „metrika“ ... nusmuko, kai pasirodė (informacija apie) PRISM, todėl tai išties svarbus reikalas“, – pabrėžė M.Zuckerbergas.
„Facebook“ ir kelios kitos interneto paslaugų bendrovės pateikė teismui prašymus įpareigoti vyriausybę atskleisti daugiau informacijos apie bendrovių vaidmenį NSA programose. Tikimasi, kad šis žingsnis sumažins internautų susirūpinimą.
„Juo bus skaidriau, juo geriau visi dėl to jausis, – teigė M.Zuckerbergas. – Perskaičius viską, ką skelbia žiniasklaida, negali suprasti, ar vyriausybės užklausų skaičius artimesnis tūkstančiui, ar 100 milijonų.“
Pasak jo, „Facebook“ „skaidrumo ataskaita“ parodė, kad bendrovė gavo apie 9 tūkst. prašymų pateikti duomenis JAV pareigūnams, tačiau jai nebuvo leista atskleisti, kiek iš tų prašymų pateikė nacionalinio saugumo tarnybos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.