Timothy Kurekas savo šeimai ir draugams prisipažino esąs homoseksualus ir metus gyveno kaip gėjus, bandydamas suprasti, ką išgyvena kiti homoseksualūs žmonės.
„Liberty“ kolegijos absolventas sakė: „Išmokau bijoti Dievo (bažnyčioje) ir visiems savo draugams gėjams sakydavau, kad mes turėsime atgailauti, kad patektumėme į dangų.“
Prieš ketverius metus viena Timothy pažįstama lesbietė pasakojo jam istoriją, kad tėvai, sužinoję dukros orientaciją, išsižadėjo jos. Tuomet T. Kurekas nusprendė imtis veiksmų ir, netrukus, visiems savo artimiesiems ir draugams atskleidė esąs gėjus.
„Visiems artimiesiems ir draugams pasakiau, kad man patinka vyrai. Norėjau kaip įmanoma geriau suprasti, kaip „gėjaus etiketė“ gali pakeisti mano gyvenimą“, - prisimena T. Kurekas.
Pasak „Guardian“, T. Kurekas įsidarbino gėjų kavinėje ir niekas, išskyrus jo tetą ir artimą draugą, vaidinusį jo vaikiną, nežinojo, kad jis, iš tikrųjų, normalios orientacijos.
Nepaisant to, kad beveik 95 proc. T. Kurekas draugų nustojo su juo bendrauti, sunkiausiai šią naujieną priėmė jo motina.
„Vartydamas mamos žurnalus, netikėtai radau vieną jos rašytą žinutę: jau geriau būčiau sužinojus, kad man paskutinės stadijos vėžys, nei, kad mano sūnus gėjus.“
Tačiau, pasak T. Kurekas, po kurio laiko ji priprato prie jo orientacijos ir tapo ne tokia konservatyvi homoseksualų atžvilgiu.
Savo potyrius T. Kurekas aprašė knygoje „The Cross In The Closet“, už kurią gautas pajamas ketina paaukoti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių) jaunimo benamių centrams.
„Tai ką aš patyriau, neprilygsta tikrų lesbiečių ir gėjų patirčiai. Juk jie, po 12, 8 ar 6 mėnesių negalėjo pasakyti, kad aš vėl esu normalios orientacijos, koks ir buvau anksčiau, - sako T. Kurekas. - Savo eksperimentu, kuris truko metus, norėjau bent iš dalies suprasti, koks yra jų gyvenimas.“