Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį aplankė olimpiniame kaimelyje įsikuriančius sportininkus, o pareigūnai skuba atlikti paskutinius darbus prieš penktadienį vyksiančią atidarymo ceremoniją Fišto stadione, esančiame už maždaug 40 km į pietus nuo Sočio centro.
V.Putinas pažadėjo, kad Rusija užtikrins svetingas ir aukščiausios klasės žaidynes visiems, bet šį 50 mlrd. dolerių projektą jau seniai temdo Rusijos įstatymas, kuriuo draudžiama „gėjų propaganda“ nepilnamečiams.
Gėjų teisių gynimo organizacija „All Out“ organizuoja protestus 19-oje pasaulio miestų, tarp jų – Sankt Peterburge Rusijoje, bet ne pačiame Sočyje, ir ragina rėmėjus „nebetylėti“ dėl prieštaringai vertinamo įstatymo.
„Tai yra momentas spausti rėmėjus pasinaudoti savo ekonomine galia ir paraginti užbaigti šiuos diskriminacinius įstatymus“, – sakoma organizacijos pareiškime.
Tarptautinės demonstracijos planuoja kreiptis į tokius olimpiados rėmėjus kaip „McDonald's“, „Coca-Cola“, „Samsung“, „Omega“ ir „Visa“ – miestuose, tarp kurių bus Londonas ir Niujorkas.
Per protestą Melburne protestuotojai prie Flinderso gatvės geležinkelio stoties susirinko su užrašais „Olimpiniai rėmėjai, kalbėkit dabar!“
JAV telekomo milžinė AT&T antradienį prisijungė prie didėjančio tarptautinio nepritariančiųjų „gėjų propagandos“ įstatymui choro.
Aktyvistams teigiant, kad šis įstatymas yra iš esmės labai homofobiškas, AT&T savo tinklaraštyje korporacijos interneto svetainėje paskelbė: „Nepritariame Rusijos įstatymui prieš LGBT (lesbietes, gėjus, biseksualius ir transseksualius žmones)“.
Olimpinis deglas tris dienas bus nešamas per Sočį ir jo apylinkes, kol penktadienį pagaliau bus atneštas į stadioną uždegti olimpinio aukuro.
Savo kelionę Sočyje olimpinis deglas pradėjo Lazarevskojės rajone į šiaurę nuo miesto centro, o po pietų estafetės maršrutas turi eiti per Roza Chutorą kalnuose, kur taip pat vyks varžybos.
Artimiausiomis dienomis deglas turi būti nešamas bėgikų, traukiniais, laivais ir net, galimas daiktas, Juodosios jūros delfino.
Tarp olimpinės liepsnos nešėjų turi būti Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas), Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas), rusų sporto žvaigždės, tokios kaip šuolių su kartimi čempionė Jelena Isinbajeva.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.