Virš miesto centro ir uosto sproginėjo fejerverkų ugnys, švenčiantieji dainavo, glėbesčiavosi, šoko, bučiavosi.
Oklande daugybė žmonių susirinko miesto centre prie Dangaus bokšto (Sky Tower), o nuo viršutino aukšto penkias minutes be pertraukos dangų spalvomis tapė pirotechnika.
Tačiau netoliese, už 30 km esančioje Vaihekės saloje, fejerverkus valdžia uždraudė dėl sausros ir skurdaus vandens tiekimo ugniagesiams.
Australijoje dar iki vidurnakčio daugiau kaip 1,5 mln. žmonių rinkosi Sidnėjaus miesto krantinėse stebėti nakties dangų nušviečiančios pirotechnikos.
Vidurnaktį tarp spalvingo fejerverko elementų buvo ir vaivorykštės spalvų krioklys, krintantis nuo Sidnėjaus uosto tilto ir skirtas neseniai įvykusiam gėjų santuokų legalizavimui Australijoje.
„Tai nuostabus būdas palydėti 2017-uosius – metus, kai keturi iš penkių Sidnėjaus gyventojų pasakė tvirtą „taip“ santuokų lygybei“, – sakė Sidnėjaus merė Clover Moore.
Holivudo gražuolis Hugh Jackmanas prisidėjo 20 sekundžių trukmės, aukso ir sidabro spalvų pirotechnikos siužetu, kuriuo įgyvendina viso gyvenimo svajonę sukurti fejerverką savo gimtajam miestui.
Aplink pasaulį
Sidnėjus rengia pirmą didelę šventę pasauliui pasitinkant Naujuosius metus. Tada šventė pradės kelią aplink pasaulį – nuo Azijos į Artimuosius Rytus, Afriką, Europą ir, galiausiai, abu Amerikos žemynus.
Su 2017 metais bus atsisveikinta įspūdingais šviesų šou. Honkonge 10 minučių aidint muzikai nuo pastatų stogų bus šaudomos „Krintančios žvaigždės“, o Singapūre nuo vandens matomą miesto panoramą užlies šviesų ir garso simfonija.
Džakartoje per masinę vyriausybės remiamą ceremoniją susituoks maždaug 500 porų, pagrindinėse gatvėse ir prie turistinių objektų vyks šventės ir turgūs.
Tokijuje žmonės šį vakarą tradiciškai sutinka su savo šeimomis, namuose, bet daug jaunimo traukia į miesto centrą dalyvauti Naujųjų sutiktuvių renginiuose.
Dubajaus miestas savo pagrindinį vidurnakčio fejerverką keičia lazerių ir muzikos šou ant aukščiausio pasaulio pastato – 828 m „Burj Khalifa“.
Maskvoje pagrindinės gatvės ir aikštės bus išpuoštos Naujųjų sutikimui, fejerverkai nušvies 36 svarbias miesto vietas.
Rio de Žaneire milijonai žmonių susirinks garsiajame Kopakabanos paplūdimyje stebėti fejerverko ir dauguma jų vilkės baltai – tai tradicinė spalva pasitinkant Naujuosius.
Itin sustiprintas saugumas
Itin didelis dėmesys bus skiriamas saugumo sustiprinimui, nes nuogąstaujama, kad didžiulės minios viešose vietose gali tapti teroristinių atakų, taip pat ir panaudojant automobilius, taikiniais.
Australijoje budės daugiau policininkų, kai kurie jų Sidnėjuje bus ginkluoti pusiau automatiniais šautuvais. Nuo transporto priemonių minias saugos stulpeliai.
Anksčiau šį mėnesį Melburne vyro vairuojamam automobiliui įsirėžus į pėsčiųjų minią žuvo vienas ir buvo sužeista dar keliolika žmonių.
„Lauke pamatysite daugiau policijos nei bet kada, tai bus mūsų didžiausias kontingentas ... (atsižvelgiant) į dabartinę saugumo aplinką“, – sakė Viktorijos valstijos policijos vyriausiojo komisaro pareigas einantis Shane'as Pattonas (Šeinas Patonas).
Kiti miestai taip pat rengiasi galimoms grėsmėms po pastarųjų dvejų metų išpuolių Barselonoje, Nicoje ir Londone, panaudojant automobilius.
Niujorko Taimso aikštėje šventę saugos daugiausiai saugumo pareigūnų per kelerius pastaruosius metus, nes neseniai šiame mieste buvo įvykdytos dvi atakos, regis, įkvėptos „Islamo valstybės“ (IS).
Svarbiausios naujienos
IS pralaimėjimas Irake ir Sirijoje šiemet buvo viena svarbiausių naujienų, bet džihadistai vis dar kelia grėsmę. Už daugybę atakų visame pasaulyje atsakomybę prisiėmė arba ši grupuotė, arba su „al Qaeda“ susijusios grupės.
Daugiausiai dėmesio 2017-aisiais pasiglemžė JAV prezidentu tapęs Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), kurio politika „svarbiausia – Amerika“ ir pompastiškas asmeninis stilius supurtė tarptautinę diplomatiją.
Ši buvusi realybės televizijos žvaigždė žiniasklaidos antraštėse tikriausiai dominuos ir 2018 metais, o tarp daugybės pasaulinių iššūkių bus auganti įtampa dėl Šiaurės Korėjos.
Tarp kitų 2018 metais laukiančių politinių ir diplomatinių žemės drebėjimų bus krizė Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos vadovaujamų šalių ir Kataro, humanitarinė katastrofa Jemene.
Europoje tolesnės derybos dėl „Brexit“ padės apibrėžti regiono būsimus prekybinius santykius, o su Vakarais konfliktuojančioje Rusijoje turi įvykti Pasaulio futbolo čempionatas.