Interviu inovacijų lyderis išsamiai pasakoja apie savo vystomus projektus – elektromobilių, viršgarsinio traukinio „Hyperloop“, naujųjų skafandrų ir skrydžių į Marsą. Anot verslininko, forposto Marse statybos yra moralinė žmonijos skola – E. Muskas ją lygina su rezerviniu kompiuterio duomenų kopijavimu. Tačiau labiausiai jį neramina ne techniniai skrydžio ir kolonizacijos sunkumai, tačiau politiniai įvykiai Žemėje.
„Galimybių langas pastatyti save pačią išlaikančią bazę Marse… bus atviras dar kurį laiką, o vėliau kažkas nutiks, ir technologijų Žemėje lygis ženkliai kris. Ar suspės bazė pasiekti atitinkamą lygį iki tol, kai iš Žemės nutrūks aprūpinimas? Aš turiu omenyje, kad nereiktų atmesti Trečiojo pasaulinio karo tikimybės. Žinote, 1912-ais paskelbė naują taikos ir gerovės laikotarpį, kuriame karo daugiau nebus. O vėliau Pirmasis, Antrasis pasauliniai karai ir Šaltasis karas“, – pažymi E. Muskas.
Verslininkas taip pat beveik neabejoja galimu branduolinio ginklo panaudojimu. Maža to, karą gali lydėti galingas visuomeninis protestas, nukreiptas prieš šiuolaikines technologijas, o taip pat išprovokuoti religinio ekstremizmo blyksnius – E. Muskas kaip pavyzdį pateikia „Islamo valstybę“.
Pats E. Muskas neseniai pasiūlė panaudoti termobanduolinius ginklus tam, kad paverstume Marsą tinkamu gyvybei ir vėlesnei kolonizacijai. Sprogimai atmosferoje ties planetos ašimis sukurtų dvi pulsuojančias Saulės analogijas, kurios per trumpą laiką neatšaukiamai įkaitintų atmosferą.