• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėja ruošiasi paleisti balistinę raketą, kuri gali būti tarpkontinentine, praneša „The Independent“, remiantis Pietų Korėjos kariuomenės pranešimais.

18

Šiaurės Korėja ruošiasi paleisti balistinę raketą, kuri gali būti tarpkontinentine, praneša „The Independent“, remiantis Pietų Korėjos kariuomenės pranešimais.

REKLAMA

Pietų Korėjos gynybos ministro teigimu, šios šalie parlamentui buvo pranešta, jog yra ženklų, kad Šiaurės Korėja planuoja balistinių raketų paleidimus, įskaitant tarpkontinentinę balistinę raketą.

„Mes ir toliau pastebime pasirengimo paleisti daugiau balistinių raketų ženklus. Mes taip pat numatome, kad Šiaurės Korėja gali paleisti tarpkontinentinę balistinę raketą“, – pareiškė Pietų Korėjos gynybos ministerijos atstovas Changas Kyung-soo.

Gynybos ministerijos atstovai buvo iškviesti į šalies parlamentą, kad paaiškintų Šiaurės Korėjos veiksmus po didžiausio istorijoje branduolinės bombos bandymo, kurį anksčiau atliko komunistinė valstybė.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po JAV pareiškimo, kad Šiaurės Korėja gali sulaukti „galingo karinio atsako“, Pietų Korėja atliko savo raketų bandymus, kurie imitavo Šiaurės Korėjos branduolinių objektų puolimą.

REKLAMA

Šiaurės Korėjos branduolinis bandymas buvo 50 kilotonų galingumo, sako Pietų Korėja

Šiaurės Korėjos šio sekmadienio branduolinio bandymo galingumas buvo maždaug 50 kilotonų, pirmadienį Pietų Korėjos parlamentą informavo Gynybos ministerijos pareigūnai.

Tai reikštų, kad sprogimas buvo penkiskart galingesnis už ankstesnį Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą, kuris buvo atliktas pernai rugsėjį, ir daugiau kaip triskart galingesnis už JAV atominę bombą, 1945 metais nušlavusią Hirošimą Japonijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Japonija ir Kinija po Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo radiacijos padidėjimo neužfiksavo

Japonija ir Kinija pirmadienį paskelbė po Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo dar neužfiksavusios jokio radiacijos atmosferoje padidėjimo, nors nuogąstaujama, kad per „kolapsą“ po požeminio sprogimo galėjo įvykti nuotėkis.

Japonijos vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Yoshihide Suga (Jošihidė Suga) žurnalistams sakė, kad nei „stebėjimo postuose visoje šalyje“, nei tiriant oro pavyzdžius, kuriuos po sekmadienio sprogimo paėmė oro pajėgos, „nebuvo užfiksuota nieko ypatinga“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos aplinkos ministerija pirmadienį pranešė, kad radiacijos lygis prie jos sienos su Šiaurės Korėja taip pat yra normalus.

„Stebėjimo rezultatai rodo, kad šis Šiaurės Korėjos branduolinis bandymas kol kas nepadarė jokio poveikio mūsų šalies aplinkai ar visuomenei“, – savo oficialiame tinklapyje parašė ministerija.

Japonijos gynybos ministras Itsunori Onodera (Icunoris Onodera) sekmadienį sakė, kad Tokijas pasiuntė lėktuvus, galinčius aptikti radioaktyviąsias daleles.

REKLAMA

Nuogąstavimai dėl nuotėkio po Šiaurės Korėjos įvykdyto sprogimo, kurį Pchenjanas pavadino sėkmingu vandenilinės bombos bandymu, kilo Kinijos stebėtojams netrukus po pradinio žemės drebėjimo, kurį sukėlė sprogimas, užfiksavus antrą požeminį smūgį.

Pasak stebėtojų, antrą, 4,6 balo smūgį galėjo sukelti „kolapsas“ – uolienų virš požeminio sprogimo vietos įgriuvimas.

Sekmadienio sprogimas buvo daug galingesnis už visus ankstesnius Šiaurės Korėjos branduolinius bandymus; jį pajuto Kinijos miestų gyventojai ir už šimto kilometrų nuo Šiaurės Korėjos sienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų