Nukentėjusiuoju pripažintas Kennethas Rothe’as turėjo du viešbučius – „Nirvana Village“ ir „Blue Dolphin Motels“, įsikūrusius Australijos pakrantės Nambukos mieste, kuriame ir pats gyveno su šeima.
Vieną dieną jo viešbučiai be jokio pagrindo buvo paskelbti „pedofilų rojumi“. Jau vėliau teisme buvo išaiškinta, kad šie kaltinimai neturėjo absoliučiai jokio pagrindo.
2014-ųjų kovą, elektrikas vardu Davidas Scottas savo „Facebook“ paskyroje parašė: „Perspėjimas dėl pedofilų (cic): – Nambuka yra naudojama kaip šių monstrų persikėlimo vieta – Nirvana viešbutyje ir virš indų restorano! … Autobusų stotelės tiesiai priešais šiuo viešbučius yra specialiai mūsų vaikams?“
„The Sydney Morning Herald“ rašoma, kad K. Rothe’as iš tiesų siūlė nakvynę žmonės, įsivėlusiems į šeimyninius ginčus, tačiau tai niekuomet nebuvo susiję su pedofilais.
„Facebook“ tinkle paviešinus žinutę, K. Rothe’as susilaukė kelių anoniminių skambučių, o vėliau jis dusyk buvo užpultas. Po vieno išpuolio jam teko šešis mėnesius gulėti ligoninėje. Kartu su šeima jam teko kraustytis iš pajūrio miestelio.
Teismui vadovavusi teisėja Judith Gibson pareiškė, kad įrašas buvo sukurtas „iš nieko“, neturėjo jokio faktinio pagrindo, ir stipriai paveikė K. Rothe’o gyvenimą. D. Scottui buvo nurodyta išmokėti nukentėjusiajam kompensaciją.
„Anonimiškumas, momentiškumas ir plačios pasiekiamumo galimybės internete bei socialiniuose tinkluose paverčia tai pavojingu įrankiu žmonių, kurie įsivaizduoja save švento karo atstovų ar informatorių vaidmenyje,“ – skelbdama nuosprendį kalbėjo J. Gibson.