Praėjusią savaitę danguje virš Vašingtono susidūrus keleiviniam lėktuvui ir kariniam sraigtasparniui žuvo 67 žmonės.
Pirmiausia bus ištrauktos keleivinio lėktuvo nuolaužos, o tik vėliau karinio sraigtasparnio. Šiai operacijai vadovauja JAV kariuomenės inžinierių korpusas.
Anot pulkininko Francis B. Peros, pirmadienį traukiant lėktuvo nuolaužas buvo rasta dar daugiau palaikų. Iki šiol tarnybos nustatė 55 žuvusiųjų tapatybes.
Skaičiuojama, kad lėktuvui ištraukti iš upės prireiks bent trijų dienų. Pirmadienį buvo pastatytas kranas, jis pradėjo kelti iš upės didelius nuolaužų gabalus. Pirmadienį buvo ištrauktas vienas iš dviejų variklių, buvo pradėtas traukti sparnas.
Lėktuvo nuolaužos bus gabenamos į angarą, kur bus tiriamos aiškinantis įvykio detales.
Antradienį daugiausiai dėmesio bus skiriama lėktuvo kabinai ištraukti. Anot tarnybų, darbus sunkina vėjas ir srovė.
Ką žinome apie orlaivių katastrofą?
Trečiadienį besileisdamas nacionaliniame Reigano oro uoste Vašingtone „Bombardier“ keleivinis lėktuvas susidūrė su kariniu JAV sraigtasparniu „Black Hawk“. Abu orlaiviai ore virto fakelu ir krito į Potomako upę. Jau buvo rastos abi keleivinio lėktuvo juodosios dėžės.
Buvo skelbiama, kad vanduo išplovė kūnus ir lėktuvų nuolaužas.
Gelbėjimo operaciją vykdė apie 300 gelbėtojų, jų darbą sunkino šaltis, tamsa, vėjas ir ledas.
Orlaivį „Canadair Regional Jet 700“ (CRJ700) Kanadoje pagamino bendrovė „Bombardier“. Tokiame orlaivyje gali tilpti nuo 68 iki 78 keleivių. Oro bendrovės „American Airlines“ interneto svetainėje rašoma, kad jos CRJ700 talpina 65 žmones.
CRJ700 yra varomi dviem reaktyviniais varikliais, sumontuotais orlaivio gale. CRJ-700 serijos lėktuvai pirmą kartą pakilo į orą 1999 m., o jų gamyba baigėsi 2020 m. Trečiadienį sudužęs orlaivis buvo pagamintas 2004 m.
JAV kariuomenės sraigtasparnius UH-60 „Black Hawk“ gamina bendrovė „Sikorsky Aircraft“, priklausanti gynybos milžinei „Lockheed Martin“. Gamintojo teigimu, jis varomas dviem turbininiais varikliais ir gali gabenti iki 12 karių.
Keleivinis lėktuvas transliavo ADS-B signalus, o sraigtasparnis „Black Hawk“ naudojo kitą sistemą – MLAT. Anot BBC analizės, tokiuose orlaiviuose yra įrengtos sistemos, skirtos aptikti netoliese skrendančius orlaivius, įskaitant eismo susidūrimų vengimo sistemą (TCAS).
JAV su sraigtasparniu susidūrusiame lėktuve buvo pasaulio dailiojo čiuožimo čempionai Jevgenija Šiškova ir Vadimas Naumovas. Vėliau paaiškėjo, kad lėktuve taip pat buvo JAV sportininkų. Dar vėliau buvo paskelbtos ir kitų keleivių tapatybės. Tarp lėktuvo keleivių buvo vaikų, paauglių, jų tėvų, vertintų darbuotojų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!