Palestiniečių prezidentui Mahmoudui Abbasui (Mahmudui Abasui) ketvirtadienį įteiktas grupuotės "Hamas" dominuojamos vyriausybės ministro pirmininko Ismailo Haniya (Ismailo Hanijos) sudarytas ministrų sąrašas, padėsiantis pamatus naujai vienybės vyriausybei, galinčiai užbaigti kruviną grupuočių nesantaiką.
I. Haniya žurnalistams sakė, kad vyriausybės narių sąrašas parlamentui, kuris balsuos dėl pasitikėjimo juo, bus pateiktas šeštadienį.
Ministras pirmininkas smulkiau nekalbėjo apie vyriausybės programą, tačiau teigė, kad prioritetas bus teikiamas siekiui "užbaigti saugumo anarchiją", nuo praėjusių metų gruodžio pareikalavusią daugiau kaip 90 palestiniečių gyvybių.
Izraelis teigia vyriausybę boikotuosiąs, kaip ir "Hamas" vadovaujamą jos pirmtakę, nuo kurios atsiribojo, kol valdančioji grupuotė nepripažins Izraelio valstybės, neatsisakys smurto ir nesutiks laikytis anksčiau priimtų taikos susitarimų, kaip to reikalauja Artimųjų Rytų taikos procesui tarpininkaujantis diplomatinis ketvertas.
"Mes tikimės, kad tarptautinė bendruomenė tvirtai laikysis savo principų ir nelaikys šios kraštutiniosios vyriausybės teisėta bei jos nepripažins", - sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Markas Regevas.
Šaltinis iš Izraelio politikų aplinkos teigė, kad Izraelis toliau palaikys tiesioginį ryšį su M. Abbasu, idant "užtikrintų humanitarinės pagalbos koordinavimą ir pastiprintų nuosaikiuosius Palestiniečių savivaldos administracijos elementus". Palestiniečiai tikisi, kad susitarimas užbaigs kovas tarp pasaulietinio M. Abbaso judėjimo "Fatah" ir islamistų grupuotės "Hamas" bei sušvelnins embargą, kurį humanitarinę pagalbą teikiančios Vakarų šalys taiko Palestiniečių savivaldos administracijai.
Vašingtonas palestiniečiams pareiškė, kad embargas liks galioti tol, kol nebus išpildytos ketverto sąlygos, tačiau esama požymių, jog kai kurios Europos šalys norėtų jį sušvelninti.