Vis daugiau irakiečių grįžtant į savo gimtinę, šios šalies vyriausybė prisipažino neturinti jokių galimybių integruoti grįžtančius pabėgėlius, praneša „Al Jazeera“.
Irakiečiai masiškai ėmė plūsti namo, kai šalyje ėmė slūgti smurto banga. Daugiausia pabėgėlių parkeliauja iš Jordanijos bei Sirijos. Vien iš pastarosios kasdien į Iraką grįžta 600 irakiečių.
Per visą spalio mėnesį į savo namus sugrįžo 110 tūkst. pabėgėlių, praneša Raudonojo pusmėnulio organizacija. Tad šalies viduje namų netekusių žmonių skaičius nukrito nuo 2,3 mln. iki 2,19 mln. JAV karinė vadovybė teigia, kad grįžtantys pabėgėliai gali atnaujinti beužgęstančią religinę nesantaiką tarp musulmonų šiitų bei sunitų.
Kad padėtų grįžtantiems greičiau įsilieti į normalų gyvenimą, Jungtinių Tautų misijos Irake kariai ketvirtadienį pradės vykdyti specialią programą „Greito atsako planas“. Šia programa siekiama padėti mažiausiai 5 tūkst. šeimų ir suteikti jiems pirmą būtiniausią paramą, siekiant pradėti naują gyvenimą. Grįžtantiems pabėgėliams bus dalinami pirmosios medicininės pagalbos reikmenys bei būsto remontui reikalingi įrankiai.
Tačiau savo ruožtu Irako prekybos ministerija pranešė, kad daugumai irakiečių gali tekti susitaikyti su sumažintu maisto daviniu, nes vyriausybės biudžete šiai programai nebeliko pinigų. Pranešama, kad bent du trečdaliai iš visų 26 mln. Irako gyventojų yra priklausomi nuo šių davinių. Pasak ministerijos atstovo, vietoje prašytų 7 mlrd. dolerių kitais metais maisto daviniams bus skirta vos 3 mlrd. Tad didelei daliai irakiečių gali tekti susitaikyti su sumenkusiu maisto racionu.