Naktį iš rugpjūčio 31 dienos Tatarstano policija suėmė įtariamą dėl dvigubos žmogžudystės. Paaiškėjo, kad šis žmogus – 38 metų amžiaus vienos iš Kazanės aukštųjų mokyklų dėstytojas, mokslų kandidatas. Sulaikytasis tardymo metu paaiškino savo veiksmus. Jis papasakojo, kad anksčiau mokėsi su 38 metų amžiaus savo auka ir pastaruoju metu su ja turėjo tam tikrų santykių. Vyras įtikino moterį padengti dalį jo skolų, o ši paėmė iš banko kreditą – kelis šimtus tūkstančių rublių.
Kazanė (nuotr. blogspot.com)
Įtariamasis, neturėdamas galimybių išsimokėti skolas, vaidino mylintį vyrą, siųsdavo moteriai romantiškas trumpąsias žinutes ir siūlė kartu važiuoti atostogauti prie jūros. Rugpjūčio 22 dieną vyras atėjo į svečius pas savo kreditorę ir pranešė, kad kelionę teks atšaukti. Moteriai tai nepatiko ir ji neva puolė jį įžeidinėti. Tuomet dėstytojas griebė kambaryje gulėjusį virtuvinį peilį ir smogė juo moteriai į kaklą. Įsiutęs vyras tęsė egzekuciją, peiliu suduodamas daugybę mirtinų smūgių.
Įtariamasis teigia, kad moteris žuvo vietoje. Tuo metu į kambarį įžengė moters mama. Nenorėdamas palikti liudininkų, vyras susidorojo ir su ja, o kad paslėptų pėdsakus, jis nusprendė žmogžudystę pavaizduoti kaip ritualinę – anglų kalba užrašė krauju ant sienos „Free Pussy Riot“ ir sudėjo kūnus tokia poza, kad primintų skaičių 69. Įvykdęs nusikaltimą, vyras apieškojo butą, pasiėmė rastus 100 tūkstančių rublių, du mobiliuosius telefonus, nužudymo įrankį ir paspruko. Visi šie įkalčiai buvo rasti vyriškio bute kratos metu.
Nusikaltėlio prisipažinimas išsklaidė visas kitas internetą užplūdusias nusikaltimo versijas. Interneto vartotojai jų iškėlė daugybę – narkomanas, psichinis ligonis, maniakas, „Pussy Riot“ šalininkas ir taip toliau. Žmogžudystė dėl savo žiaurumo sukrėtė tiek Kazanę, tiek visą Rusiją.
„Tai, kas įvyko Kazanėje – niekinga, purvina provokacija“, – pareiškė „Pussy Riot“ advokatas Nikolajus Polozovas. Jis patikino, kad jam gaila, kad kažkokie išsigimėliai tokiais tikslais naudoja grupės „Pussy Riot“ pavadinimą. Advokatas taip pat pažymėjo, kad grupės sąjungininkai – žmonės, kurie laikosi teisėtų protesto formų. Pasak jo, smurtas buvo matomas tik iš grupės priešininkų pusės, kurie plėšydavo marškinėlius su grupės simbolika.
Nuosprendis „Pussy Riot“: kaltos, bet teismo nepripažįsta (nuotr. Elta)
„Grupės „Pussy Riot“ filosofija niekada nebuvo susijusi su smurtu. Netgi incidentas Kritaus Išganytojo katedroje, įvykęs vasario 21 dieną, ir nuo kurio viskas ir prasidėjo, neturėjo savyje jokio smurto. Man atrodo, kad tai yra siaubinga ir nežmoniška provokacija arba klinikinės psichiatrijos atvejis, tai yra kokio nors maniako veiksmai“, – pareiškė N. Polozovas. Jo manymu, dabar jau tapo įprasta viską suversti ant „Pussy Riot“: „kas benutiktų šalyje – kaltos Pussy Riot.“ Advokatas tikisi, kad policija kuo greičiau suras nusikaltėlius ir juos nubaus.
Kaip žinia, pankroko grupės šalininkai iki šiol niekada nesiėmė smurto akcijų, nors ir yra pažeidę įstatymus.
Taip pat skaitykite:
Kraupus incidentas Kazanėje: provokacija, maniakas ar „Pussy Riot“ šalininkai?