• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos parlamento rinkimų rezultatai, preliminariais duomenimis užtikrinę nežymią persvarą provakarietiškoms partijoms - svarbus žingsnis įveikiant politinę šalies krizę, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

REKLAMA
REKLAMA

"Džiugu, kad Ukraina žengė svarbų žingsnį, įveikdama politinę krizę šalyje. Tai svarbus signalas ne tik Ukrainos visuomenei, bet ir kitoms regiono šalims ir visai Europai", - BNS pirmadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

REKLAMA

Jo teigimu, dabar laukiama, kad po demokratinių rinkimų būtų kuo greičiau sudaryta koalicinė Vyriausybė, tęsianti pažangias reformas ir šalies euroatlantinę integraciją.

Preliminariais negalutiniais duomenimis, už Julijos Tymošenko bloką balsavo 33,34 proc. rinkėjų, o už ministro pirmininko Viktoro Janukovyčiaus Regionų partiją - 30,60 procento. Taigi atotrūkis tarp jų - mažiau nei 3 procentai.

REKLAMA
REKLAMA

Už "Mūsų Ukraina", kuriai vadovauja prezidentas Viktoras Juščenka, ir "Liaudies savigyna" susivienijimą savo balsus atidavė 15,59 proc. rinkėjų, už Komunistų partiją - 5,09 proc., už V.Lytvyno bloką - 4,18 proc., o už Socialistų partiją - 3,16 procento.

Tai reiškia, kad J.Tymošenko atsiveria galimybės perimti vadovavimą šalies vyriausybei iš šios charizmatiškos reformatorės nesutaikomo priešininko V.Janukovyčiaus, laikomo prorusišku politiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad įeitų į Aukščiausiąją Radą, partija ar susivienijimas turi surinkti ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų.

Iš viso rinkimuose dalyvavo 20 partijų ir susivienijimų. Rinkėjų aktyvumas sudarė 63,22 proc.

JAV organizacijos Tarptautinio respublikonų instituto (TRI) kvietimu rinkimus stebėjęs Seimo narys konservatorius Audronius Ažubalis BNS sakė, jog TRI oficialiai laiko rinkimus buvus sąžiningais, teisingais ir demokratiškais, nepaisant to, kokie bus galutiniai rezultatai.

REKLAMA

"Šalyje per 3 metus vyko 5 rinkimai, todėl esama tam tikros painiavos rinkėjų sąrašuose - jie yra nepilni ir skirtingi",- sakė parlamentaras paprašytas įvardyti didžiausią rinkimų trūkumą.

A.Ažubalio teigimu, beveik visos pagrindinės rinkimuose dalyvavusios politinės jėgos sutaria, jog rinkimai vyko be esminių pažeidimų, tačiau šiuo metu antroje vietoje esanti V.Janukovyčiaus partija pasakė, kad rinkimus pripažins tik žinodama galutinius rezultatus ir sudėjusi visus jų metu užfiksuotus pažeidimus.

REKLAMA

Pasak A.Ažubalio, rinkimai praėjo ramiai ir jaučiasi, jog žmonės yra pernelyg pavargę, kad protesto atveju juos būtų galima lengvai išjudinti masinėms nepasitenkinimo akcijoms.

Rinkimus Ukrainoje taip pat stebėjo 3 Seimo valdybos deleguoti parlamentarai.

Ankstesnės sudėties Radą prezidentas V.Juščenka paleido šių metų pavasarį. Valdančiąją koaliciją tame parlamente buvo sudariusi Regionų partija ir komunistai, socialistams perėjus į ją iš "oranžinių" stovyklos, kai kilo nesutarimų tarp V.Juščenkos ir J.Tymošenko 2006 metais.

Šįkart demokratai tikina, kad pamiršo praeitį ir visas derybas pravedė dar iki rinkimų, kad jeigu iškovotų pergalę, galėtų greitai sudaryti koaliciją ir paskirti vyriausybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų