„Kai dirbame prieš balistines raketas, mums nesvarbu, ar tai Kh-47M, „Kinžal“, „Iskander-M“, 48N[6DM] (raketa, paleidžiama iš sistemos S-400), ar „Cirkonas“, paleistas iš sistemos „Bastion“. Mums tai pirmiausia balistinis taikinys. Vėliau analitikai ir ekspertai, remdamiesi tam tikromis charakteristikomis ir rastomis nuolaužomis, tiksliai nustato, koks tai buvo oro taikinys. Pasakysiu viena: visi „kinžalai“, paleisti į Ukrainos sostinę nuo tada, kai buvo paskelbta, kad kovinėje parengtyje budi gynybos sistema „Patriot“, buvo sėkmingai perimti. Nuo 2023 m. gegužės pradžios nė viena balistinė raketa mūsų šalies sostinėje savo tikslo nepasiekė. Į Kyjivą buvo paleista daugiau nei 20 raketų „Kinžal“, visos jos buvo sėkmingai perimtos“, – sakė S. Jariomenka.
Paklaustas, kodėl Rusija dabar nustojo aktyviai bombarduoti Kyjivą, jis paaiškino, jog taip atsitiko ne dėl to, kad Ukrainos pajėgos veiksmingai atremia atakas. „Rusija, remdamasi turimomis priemonėmis, nustato objektų, kuriems reikia smogti, sąrašą. Galbūt šiuo laikotarpiu ji domisi kitais objektais. Tačiau į svarbius valstybės objektus Kyjivo srityje taip pat nuolat taikomasi. Tokiems iššūkiams rengiamės kiekvieną dieną, kiekvieną sekundę, bet kuriuo paros metu“, – sakė brigados vadas.
Pasak S. Jariomenkos, veiksmingiausia kova su Rusijos valdomomis aviacinėmis bombomis yra naikinti šių bombų nešėjus. „Jei nebus nešėjo, nebus ir valdomos aviacinės bombos. Turime ginklų, galinčių tai padaryti, bet gana nedaug. Šiam tikslui mums reikia ginklų, priešlėktuvinių valdomų raketų“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!