Stovime ant pasaulinio karo slenksčio
Socialiniame tinkle „Facebook“ J. Ohmanas rašė, kad stovime prie Trečiojo pasaulinio karo slenksčio. Į konfliktą įsitraukia šalys už Europos ribų, tiek Šiaurės Korėja, tiek Pietų Korėja. Kad ir kaip būtų, yra tam tikra santvarka, viskas susiję ir, padarius vieną žingsnį, bus ir kitas, pabrėžia J. Ohmanas.
Rusija tokiam pasauliniam karui pasiruošusi, sako pašnekovas: kuo didesnis konfliktas, kuo daugiau chaoso, tuo jiems yra geriau.
„Šiais laikais pasaulinis karas yra kitoks. Jis tam tikra prasme jau ir vyksta. Įtampa didžiulė“, – sako J. Ohmanas.
Daugybė šalių su skirtingais interesais ir skirtingomis grupuotėmis ruošiasi ilgam konfliktui. Jau kelerius metus, jau bent porą metų tikrai, yra ruošiamasi, sako pašnekovas.
„Na, o kalbant apie Korėją, apie Kiniją, apie Iraną, apie Kubą, apie Lotynų Ameriką, apie Afriką, be jokios abejonės, ten tiesiog ruošiamasi ilgai ir kantriai kariauti su Vakarais“, – teigia J. Ohmanas.
Į Ukrainą siunčiami Šiaurės Korėjos kariai
Prieš daugiau nei metus nuotraukose iš fronto Ukrainoje buvo pastebėti Šiaurės Korėjos ginklai. Šiomis dienomis pasirodė žinių, kad jau ir kariai iš Šiaurės Korėjos bus metami į frontą. Pirmame etape jų galėtų būti iki 2,5 tūkst., o dislokuoti jie, manoma, bus Kurske, Rusijos teritorijoje, į kurią įsiveržė ukrainiečiai.
Manoma, kad per karą jų galėtų būti dislokuojama 88 tūkst.
„Manoma, kad bus devynios pėstininkų brigados, trys oro desantininkų brigados, viena specialiųjų pajėgų brigada ir kiti daliniai, įskaitant žvalgybą, snaiperių dalinius“, – sako J. Ohmanas.
Eiga priklausys nuo to, kaip Šiaurės Korėjos karių dislokavimas pasiteisins dabartiniame etape. Dabar jie pirmą kartą išmėgins ir žiūrės, kas išeis, sako pašnekovas.
Dislokuojami Šiaurės Korėjos kariai yra įvairaus lygio ir pasirengimo.
„Tie, kas šiek tiek domisi Šiaurės Korėja, mato, kad ta kariuomenė yra tokia, sakykim, tarybinė, primityvi“, – teigia J. Ohmanas.
Manoma, kad pradžioje Šiaurės Korėjos kariai bus tiesiog metami į mūšį kaip mėsa ir bus naudojami prieš Ukrainos kariuomenę, norint sukelti didžiulius nuostolius, kurių neišvengs nė viena pusė.
„Jeigu pasiteisins, tada manoma, kad jie jau bus kažkaip integruojami į Rusijos kariuomenę. Tada kuopos, galbūt net ir bataliono lygmeniu, lygiagrečiai galėtų vykdyti misijas. Bet tai priklausys nuo sėkmės“, – nurodo J. Ohmanas.
Sukėlė Pietų Korėjos reakciją
Į Šiaurės Korėjos veiksmus jau sureagavo Pietų Korėja ir dabar jau viešai kalbama, kad galbūt ji Ukrainą tiesiogiai rems ginkluote ir šaudmenimis.
„Pietų Korėja mato Šiaurės Korėjos įsitraukimą į karą Ukrainoje kaip jų konflikto tąsą, – parėžia J. Ohmanas. – Jie negalvoja, kad tai yra kažkur toli. Jie tai priima asmeniškai.“
Pietų Korėjoje šis karas suprantamas kaip Korėjos karo tęsinys, kur veikia tie patys geopolitiniai mechanizmai. Tos pačios šalys, kalbant apie Šiaurės Korėją ir Pietų Korėją, stoja į kovą ir vienoje, ir kitoje pusėje.
„Pietų Korėja gyvena su Antrojo pasaulinio karo ir Šaltojo karo pasekmėmis iki dabar. Tiesiogine prasme. Ir jie tą jaučia kiekvieną dieną“, – sako pašnekovas.
Geopolitiškai korėjiečiai šį karą supranta labai gerai. Jie mato, kuo tai gali baigtis, nurodo J. Ohmanas.
„O mes kažkaip pamiršom, gal mes kažkaip per gerai gyvenam, ypač Europa“, – priduria pašnekovas.
Šiaurės Korėjai siunčiant karius į Ukrainą, Lietuva vėl siūlo grįžti prie diskusijos, kad galbūt jau ir NATO kariai turėtų būti siunčiami į Ukrainą.
J. Ohmanas sako, kad be NATO įsikišimo vargu ar šis karas baigsis, nes jame nesustos niekas, o politinių sprendimų nėra. Rusijai leidžiant raketas per Lenkijos, Latvijos, Rumunijos teritorijas, NATO veiksmų nesiima. Rusija tai priima kaip silpnybės ženklą.
„Bet kad ir kaip būtų, mūsų karinė parama keliauja į Ukrainą, nėra viskas tik blogai. Ir be jokios abejonės, tikrai yra gebėjimas taktine ir technine prasme, ir kitomis prasmėmis rimtai gintis. Rusija tą puikiai supranta. Įskaitant ir branduolinę ginkluotę“, – sako pašnekovas.
Tačiau teikiant pagalbą svarbu matyti tai, kas veikia čia ir dabar.
„Dabar Amerika meta kelių milijardų dolerių paramą būtent Ukrainos dronų pramonei vystyti, nes ji mato, kad tai yra veiksminga. Aš manau, kad mes turėtume gerokai rimčiau žiūrėti į tai, kas veikia, – teigia J. Ohmanas. – Tai, ką mes darom – ir to reikia. Nesakau, kad viskas yra blogai, bet aš manau, kad mes turėtume žiūrėti gerokai lanksčiau.“
Kas yra žinoma?
Visgi Pietų Korėjos žvalgyba skelbia, kad Šiaurės Korėja pažadėjo Rusijai iš viso skirti apie 10 000 karių, kurių dislokavimą tikimasi užbaigti iki gruodžio.
Trečiadienį Pietų Korėjos žvalgyba pranešė, kad Šiaurės Korėja jau išsiuntė į Rusiją apie 3 tūkstančius savo karių, kad paremtų Maskvos karo mašiną, skelbia „Reuters“.
Pietų Korėja praneša, kad Šiaurės Korėja izoliuoja išsiunčiamų kariškių šeimas „siekdama veiksmingai juos kontroliuoti ir kruopščiai susidoroti su informacija“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!