Nuo to laiko, kai Haitį sausio 12 dieną sukrėtė 7 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas, buvo palaidoti 52 tūkst. žuvusiųjų. Dalies aukų kūnai dar tebeguli po griuvėsiais, tačiau įvykio vietoje dirbantys Nyderlandų radijo žurnalistai teigia esą įsitikinę, kad žuvusiųjų skaičius tikrai neviršija 100 tūkst.
Tiesa, Haičio vyriausybė teigia, kad oficialus žuvusiųjų skaičius siekia 217 tūkst., o prezidentas Rene Prevalis aiškina, kad žuvusiųjų bus tikrai ne mažiau kaip 300 tūkst..
Olandų žurnalistai teigia, kad, norint suprasti tikrąjį katastrofos mastą, būtina pažvelgti ir už sostinės Port o Prenso ribų. Žemės drebėjimo centras buvo užfiksuotas už pusvalandžio kelio į vakarus nuo Port o Prenso esančiame Leoganės mieste. 80 proc. šio miesto pastatų buvo sugriauti arba sunkiai apgadinti. Netrukus po žemės drebėjimo vyriausybė pareiškė, kad aukų skaičius Leoganėje sieks 20-30 tūkst. žmonių. Tačiau vietinė valdžia dabar teigia palaidojusi 3 364 žuvusiuosius, o aukų skaičius gali išaugti nebent iki 5 tūkst. Iš viso Leoganėje iki žemės drebėjimo gyveno 200 tūkst. žmonių.
Pietuose esančiame Jacmelio mieste aukų skaičius taip pat buvo išpūstas. Vyriausybė iš pradžių manė, kad žuvo 4 tūkst. žmonių, tačiau dabar manoma, kad žuvusiųjų yra 400. Kituose mažuose miesteliuose situacija yra panaši – aukų yra mažiau nei kad buvo prognozuojama netrukus po žemės drebėjimo.
Pačiame Port o Prense 18 tūkst. aukų buvo palaidotos pagrindinėse miesto kapinėse, tuo tarpu kitose miesto kapinėse gali būti palaidoti ne daugiau kaip 7 tūkst. žuvusiųjų. Tiesa, dalis aukų buvo laidojamos masiniuose kapuose, esančiuose už sostinės ribų. Tačiau Olandijos žurnalistai teigė kalbėję su šiuose laidojimo darbuose dalyvavusiais asmenimis, kurie teigia, kad masinėse kapavietėse gali būti palaidoti daugų daugiausiai 20 tūkst. palaikų. Realesnis skaičius siektų kažkur 7 tūkst. aukų, teigia žurnalistai. Per dieną į masines kapavietes Titanjene atvežama ne daugiau kaip po 30-50 kūnų.
Titanjene ir anksčiau būdavo laidojami neatpažinti mirusieji. Ši praktika tęsiama ir šiandien. Prognozuojama, kad iš viso Titanjeno kapinyne iki šiol per eilę metų palaidota ne daugiau kaip 52 tūkst. mirusiųjų.
Norint nustatyti tikrą aukų skaičių, būtina kuo tiksliau nustatyti, kiek žuvusiųjų vis dar gali gulėti po griuvėsiais. Jų aiškų dar yra tūkstančiai, tačiau olandų žurnalistai teigia, kad skaičius nesieks kelių dešimčių tūkstančių. Tokių pastatų kaip mokyklos, viešbučiai ar prekybos centrai griuvėsiai jau yra didžiąja dalimi išvalyti, o būtent čia ir būta daugiausiai aukų. Jei ir tikėsime tuo, kad po griuvėsiais tebėra maždaug 30 tūkst. žuvusiųjų kūnai, tai bendras aukų skaičius tokiu atveju išaugtų „tik“ iki 82 tūkst.
Dar galima daryti prielaidą, kad dalis aukų buvo palaidotos be vyriausybės žinios. Ekspertai teigia, kad tokių aukų daugų daugiausiai gali būti 10 tūkst., tad, ir įskaičiavus jas, žuvusiųjų skaičius nesiektų 100 tūkst.
Be to, Haičio vyriausybė kol kas niekaip nesugeba pagrįsti savo pateikiamų skaičių, kad aukų yra daugiau nei 200 tūkst.