– Ar tikitės paramą gauti iš ES ar NATO kaip blokų, ar iš atskirų jų narių?
– Savo laiku Ukraina pasirašė Budapešto sutartį, pagal kurią tiek Didžioji Britanija, tiek ir Jungtinės Valstijos yra mūsų saugumo ir mūsų suvereniteto garantai. Tad karinės pagalbos mes pirmiausia tikimės iš tų šalių, kurios davė savo garantijas tada, kai Ukraina atsisakė branduolinio statuso. Tai padarėme savanoriškai, mainais į pasaulio lyderių įsipareigojimą užtikrinti mūsų šalies teritorinį vientisumą.
Tad pirmiausia paramos tikimės iš jų, tačiau laukiame jos ir iš Europos Sąjungos, jos lyderių, nes manome, kad tai visų pirma Europos šalių saugumo problema. Jei Ukraina nesustabdys Rusijos agresijos, ji plis toliau į Vakarus. Šiandien, kai rusiškais ginklais numušami jau ir civiliniai lėktuvai, kaip tai nutiko su Malaizijos laineriu, tai jau agresijos ir pavojaus įrodymas, pavojaus, kybančio virš civilizuotos Europos.
Rusija kliaujasi tik jėga. Tad nemanau, kad bandymai nuraminti agresorių, derybos su juo, kompromisų paieškos gali duoti rezultatų. Tik jėgų koordinacija ir sutelkimas kovoje su tarptautiniu terorizmu, tarptautine agresija gali sustabdyti besiplečiantį karą visoje Europoje. Tai labai svarbu visoms civilizuotoms šalims.
Visą pokalbį su O. Turčynovu per LRT televiziją žiūrėkite sekmadienį 20.50 val. laidoje „Savaitė“.