Pasaulio pasąmonėje Bin Laden pavardė asocijuojasi su globaliniu terorizmu, šis vardas beveik tapo bendriniu daiktavardžiu. Pačius žiauriausius islamistų lyderius, veikiančius įvairiuose planetos regionuose, neretai vadina vietiniais „bin ladenais“ – tuomet iškart ryškiai nubrėžiamas grėsmės lygmuo.
Dabar jau nedaugelis prisimins, kad Bin Laden – tai vieno turtingiausių arabų pasaulyje šeimos klanų pavardė, kuris nė kiek nesusijęs su terorizmu. Amerikiečių likviduotas O. bin Ladenas šioje šeimoje buvo tarsi „nususėlė avis“.
Britų laikraštis „The Daily Mail“ surado 40 metų senumo nuotrauką, kurioje įamžinta didelė Bin Ladenų šeimyna, įskaitant patį 14–metį Osamą (antras iš kairės, vilki žalią megztinė ir mėlynas kelnes). Straipsnyje teigiama, kad nuotrauka buvo padaryta kelionės po Švediją metu.
Nuotrauka pakankamai jaunatviška – didžioji dalis iš 22 žmonių, pozavusių rožinio kadilako fone, jautėsi pakankamai „europietiškai“. Nei vyrai, nei moterys, nei vaikai nevilkėjo musulmoniškų drabužių. Leidinys rašo, kad tai buvo išsilavinę, kosmopolitiniai jauni žmonės, gebantys ramiai mėgautis poilsiu bet kurioje pasaulio vietoje.
Nuotraukoje matomi Sheikho Mohammedo bin Ladeno palikuonys. Būdamas verslus ir gerai sutardamas su Saudo Arabijos karaliumi, jis savo šeimai užtikrino nepriekaištingą finansinę padėtį. Milijardierius turėjo 22 žmonas.
Po to, kai S. M. Bin Ladenas žuvo aviakatastrofoje 1967 metais, jo verslo imperijai ėmė vadovauti jo sūnus Salemas. Jis taip pat gerai sutarė su tuometiniu Saudo Arabijos karaliumi Fahdu, taip pat palaikė dalykinius santykius su būsimu JAV prezidentu – George'u Bushu–jaunesniuoju.
Straipsnio autorius primena, kad po 2001 rugsėjo 11–osios išpuolių, už kuriuos atsakingas buvo O. bin Ladenas, Amerikos vadovybė leido 13 jo giminaičių išvykti iš šalies. „Sąmokslo teorijos“ šalininkai tuo metu pabrėžė G. Busho ryšius su Bin Ladenais.
Salemas, kaip ir jo tėvas, žuvo aviakatastrofoje 1988 metais. Šeimos verslą perėmė jo brolis Bakras.
Vienas iš bin Ladeno įbrolių, 60–metis Yeslamas vadovauja investicinei kompanijai Šveicarijoje ir net turi šios šalies pilietybę. Būtent per jo firmą Bin Ladenai gavo didelę dalį akcijų tokiose stambiose JAV įmonėse kaip Microsoft ir Boeing.
Bin Ladeno dukterėčia – seksuali manekenė ir dainininkė
Visus sėkmingus verslininkus pagal populiarumą užtemdė Yeslamo duktė – Wafah Dufour, kuri gimė Kalifornijoje, jos motina – pusiau šveicarė, pusiau iranietė. Tuo metu, kai užgrobti keleiviniai lėktuvai rėžėsi į Pasaulio prekybos centrą, ji kaip tik buvo Niujorke. Tuo metu ji mokėsi viename Teisės universitetų.
Tačiau Wafah Dufour tapo įžymia ne kaip teisininkė, o kaip seksuali gražuolė, ne vieną kartą pasirodžiusi mados žurnalų viršeliuose, reklamuodama apatinį trikotažą, taip pat ir vyrų žurnale GQ. Taip pat ji užsiėmė dainininkės karjera.
Pavojingas „vaikas-teroristas“
Leidinys pažymi, kad niekas iš „teroristo Nr. 1 “ giminaičių nepalaiko musulmonų radikalų. Tačiau panašu, kad Osama „perdavė“ teroristinių pažiūrų savo paties vaikams. Bijoma, kad būtent jie gali pratęsti tėvo veiklą ir tapti pačiais pavojingiausiais Vakarams.
Paneigti 10 pagrindinių mitų apie O. bin Ladeną
O. bin Ladenas jaunystėje buvo laikomas Beiruto „playboy'umi“