Pirmadienį buvo nužudytas Gvinėjos-Bisau prezidentas Joao Bernardo Vieira, kuris bandė bėgti iš krizės apimtos šalies. Kiek anksčiau per bombos sprogimą buvo nužudytas ir armijos vadas generolas Tagme Na Waie.
Šalies armija jau prisiėmė atsakomybę už prezidento nužudymą ir pareiškė, kad tai buvo kerštas už kariuomenės vado žūtį. „Prezidentas Vieira buvo nužudytas armijos, kai bandė bėgti iš savo namų“ - teigė armijos atstovas Zamora Induta, kuris pridūrė, kad prezidentą pakirto karių paleistos kulkos.
J. Vieira Gvinėją-Bisau valdė nuo 1980 iki 1999 metų, kai buvo nuverstas karinio perversmo. Į šalį jis sugrįžo 2004 metais ir po rinkimų vėl tapo prezidentu. Tačiau įtampa tarp jo ir kariuomenės išliko itin didelė. Liepą iš šalies po nepavykusio perversmo pabėgo karinio jūrų laivyno vadas. Prabėgus kelioms dienoms po lapkričio parlamento rinkimų, prezidento namai buvo apšaudyti ir tai privertė J. Vieira suburti specialią elitinę savo apsaugininkų grupę.
Tačiau ši grupė dalinai buvo nuginkluota po to, kai vienas jos narių buvo apkaltintas apšaudęs generolo T. Na Waie automobilį.
Diplomatai nuolat kaltino T. Na Waie, kad šis yra įsitraukęs į vis augančią kokaino prekybą per Vakarų Afriką. Skelbiama, kad kiekvienais metais per regioną pakeliui į Europą yra pervežama apie 50 tonų kokaino. Didžioji dalis kokaino keliauja per Gvinėją-Bisau – vieną iš vargingiausių ir silpniausių regiono valstybių.
Buvusi Portugalijos kolonija nepriklausomybę gavo tik 1974 metais ir nuo to laiko garsėja nestabilumu ir perversmais.