Didžiosios Britanijos karališkasis teismas paskelbė nuosprendį Dalvarui Singhui, kuris buvo apkaltintas sunkiu savo žmonos sveikatos sutrikdymu.
Bausmė – lygtinė
Teisėjas Abrahamas Munsis skyrė D. Singhui metus laisvės atėmimo, bet bausmę atidėjo 2 metams. Teisėjas pabrėžė, jog nusikaltėliui pasisekė, kad nebuvo paskirta įkalinimo bausmė – mat D. Singho veiksmai sukėlė itin rimtas pasekmes žmonos Džilės Džasprit-Singh sveikatai.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, D. Singhas, kuris dirbo maisto produktų gamybos įmonėje, po 4–5 kartus per dieną savo žmoną maitino steroidais „pagardintu“ maistu. Jis norėjo, kad žmona nutuktų ir sėdėtų su vaikais namie. Kaip teisme aiškino pats kaltinamasis, jis norėjęs iš savo žmonos padaryti „idealią namų šeimininkę“, kuri rūpintųsi tik šeima ir nesirodytų žmonėse.
Šio „kulinarinio eksperimento“ pasekmės baisios: žmonai ėmė sparčiai augti svoris, sutrūkinėjo veido oda, išslinko galvos plaukai, panosėje ir ant nugaros ėmė augti plaukai.
Padėjo duktė
Žmona jau kurį laiką būgštavo dėl tokių savo išvaizdos permainų, bet D. Singhas buvo griežtai uždraudęs kreiptis į gydytojus – ir toliau pats gamino savo žmonai valgį... Džilė ne kartą skundėsi, jog maistas turi specifinį kartų prieskonį. Vis dėlto vyras kiekvieną kartą versdavo ją viską suvalgyti – girdi, tas patiekalas esąs pagamintas būtent jai ir „su meile“.
Išaiškinti D. Singho niekšybę padėjo paauglė duktė. Kartą tėvų miegamajame ji išgirdo keistus garsus ir pastebėjo, kad tėvas kažką grūstuvu smulkina ir pila į gėrimą. Savo įtarimais duktė pasidalino su motina. Pastaroji atidarė spintelę, kurią vyras laikė užrakintą, ir surado krūvą anabolinių steroidų preparatų. Tada moteris kreipėsi į policiją.
Ir prokurorai, ir teisėjai buvo vienos nuomonės: nusikaltimo motyvas – noras valdyti žmoną, paversti ją paklusnia tarnaite.
„Greičiausiai jis siekė, kad moteris mestų darbą, nutuktų, atrodytų atstumianti, bjauri, kad sėdėtų namuose ir visiškai priklausytų nuo vyro, kuris šiuolaikinėje visuomenėje vis dar laikėsi patriarchalinių nuostatų“, – sakė teisėjas A. Munsis. Jis pabrėžė, jog nusikaltimas buvo suplanuotas ir šaltakraujiškai vykdomas, o auka patyrė sunkią psichologinę traumą, kurios pasekmes jaus dar ilgai.
Nelaiminga santuoka
D. Singhas su žmona kartu nugyveno 17 metų, turi 16 metų sūnų ir penkiolikmetę dukterį. Kaip paaiškino socialinė darbuotoja Kerolaina Brei, ši santuoka nebuvo laiminga, o vyras buvo tikras tironas. Jis mušė ir įžeidinėjo žmoną, neleido jai net rengtis taip, kaip pati norėjo, nuolat kaltino neištikimybe ir kėlė pavydo scenas.
Kaltininkas teisme teisinosi nežinojęs apie šalutinį vaistų poveikį. D. Singho advokatas taip pat aiškino, kad jo klientui esą gėda dėl žmonai padarytos žalos ir kad jis labai besigailįs savo poelgio.
Teisininkų nuomone, tai beprecedentinis atvejis – nusikaltėlis nuodijo auką ne mirtinais nuodais, o stipraus poveikio medikamentais, kurie naudojami raumeninio audinio auginimui.
Teismo sprendimu D. Singhas privalo gyventi atskirai nuo šeimos, tik turi jai padėti materialiai. Bendrauti su žmona jis gali tik gavęs jos advokato arba socialinių tarnybų darbuotojų leidimą. Nuteistasis taip pat privalo išklausyti ciklą paskaitų apie deramą elgesį šeimoje.