• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kalbama apie kovos su koronavirusu priešakines gretas, dažniausiai įsivaizduojame baltais chalatais apsirengusius mokslininkus. Bet kažkada „Mis Anglija“ tapusi, o dabar daktarė ir akademikė Carina Tyrrell ne prasčiau jaučiasi su bikiniais ir ilgomis balinėmis suknelėmis.

Kai kalbama apie kovos su koronavirusu priešakines gretas, dažniausiai įsivaizduojame baltais chalatais apsirengusius mokslininkus. Bet kažkada „Mis Anglija“ tapusi, o dabar daktarė ir akademikė Carina Tyrrell ne prasčiau jaučiasi su bikiniais ir ilgomis balinėmis suknelėmis.

REKLAMA

Carina Tyrrell (31) bikinius, balines sukneles ir grožio konkursus metė praėjusiais metais, nusprendusi prisidėti prie itin svarbių tyrimų Oksfordo universitete. Heroje vadinama mokslininkė dabar pasakoja, kaip džiaugiasi, kad jos darbų dėka Didžioji Britanija tapo pirmąja šalimi pasaulyje, pradėjusia skiepyti žmonės nuo koronaviruso.

Dr. C. Tyrrell turi vieną bakalauro laipsnį ir tris magistro laipsnius, ir yra vadinama vienu šviesiausių protų visoje šalyje. Prieš šešerius metus ji laimėjo „Mis Anglija 2014“ grožio konkursą. Tais pačiais metais ji užėmė ketvirtą vietą „Mis Pasaulis“ konkurse, bet visus praėjusius metus ji praleido nuolat dirbdama su koronaviruso vakcinos tyrimais.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. C. Tyrrell nuo Antrojo pasaulinio karo laikų didžiausios viešosios sveikatos krizės priešakinėse gretose dirbti pradėjo prieš tai pažangiausiose srityse bendradarbiavusi su Pasaulio sveikatos organizacija. Ji taip pat turi aukščiausio lygio medicinos išsilavinimą Kembridžo universitete, patirties pirmosios fronto linijose ligoninėse, kur ji dirbo jaunesniąja gydytoja, bei viešosios sveikatos magistro laipsnį. Dr. C. Tyrrell kartu su Oksfordo universiteto tyrėjų komanda be atvangos dirba tam, kad vakcinos būtų saugios ir kad jas būtų galima išdalinti visiems šalies gyventojams.

REKLAMA

31 metų amžiaus moteris sako, kad jos gyvybiškai svarbus darbas neturi nieko bendro su grožio konkursais: „Aš vis dar labai palaikau tiek „Mis Pasaulis“, tiek „Mis Anglija“ konkursus, ir „Mis Anglija“ konkurse dalyvauju kaip teisėja. Bet tada tikrai negalvojau, kad po šešerių metų būsiu tokio lygio pandemijos akivaizdoje vakcinos ieškančios komandos narė. Dabar vakcina jau dalinama ir man atrodo nuostabu, kad visas sunkus mūsų darbas atsipirko. Buvo labai sunku laikas, ypač kai pagalvoji apie visas tas šeimas, kurios kenčia, o mes sunkiai dirbome, kad būtume ten, kur esame dabar.“

REKLAMA
REKLAMA

Dr. C. Tyrrell gimė Šveicarijoje, bet abu jos tėvai yra britai – jos tėtis Markas yra fizikas, padėjęs pagaminti Didįjį hadronų greitintuvą, o mama Sue dirbo Pasaulio sveikatos organizacijoje. Paskutiniais studijų universitete metais ji savo amžiaus kategorijoje laimėjo madų šou konkursą, renginio reklamą prieš tai pamačiusi prekybos centre ir nusprendusi sudalyvauti. Taip ji pateko į „Mis Anglija“ konkursą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jos vaikystės svajonė buvo kovoti su pasaulinėmis problemomis, pavyzdžiui, maliarija. Kai pasirodė virusas, ji dirbo Pasaulio sveikatos organizacijoje – užsiėmė tyrimais apie pandemijas. Jos komanda Oksfordo universitete tuomet pradėjo dirbti su tinkamos vakcinos paieškomis.

Ji pridūrė: „Kaip ir daugelis kitų tyrėjų visame pasaulyje, visi metė tai, ką darė prieš tai, ir savo laiką pradėjo skirti šiai pandemijai. Staiga tai atsidūrė viso pasaulio medikų dėmesio centre. Esu Oksfordo universiteto komandos, dirbančios su vakcinomis ir klinikiniais tyrimais, narė. Ten esu komandos narė ir daktarė akademikė, o dabar taip pat akademinį darbą dirbu ir Kembridžo universitete.“

Dr. C. Tyrrell bendradarbiauja su mokslininkais ir gydytojais iš viso pasaulio, siekdama užtikrinti, kad tinkami vakcinų bandymai gauna reikiamą finansavimą. Tuomet jos komanda lygino skirtingus bandymus iš viso pasaulio, ieškodama tinkamiausios vakcinos. Jos komanda dirbo su „Pfizer“, „Moderna“ ir „Oxford-AstraZeneca“ vakcinomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų